Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Миргород відвідала делегація з міста Обухів Київської області. Робочу поїздку організовано у рамках обміну досвідом між представниками органів місцевого самоврядування міст-побратимів. Делегацію гостей очолив міський голова Обухова Олександр Левченко.
Офіційна зустріч відбулася у залі засідань міської ради. Гостей привітав міський голова Миргорода Сергій Соломаха. Презентував місто, відповів на запитання. А потім, розділившись на групи, гості й господарі працювали за профільними напрямками. Тривало жваве обговорення питань у сфері житлово-комунального господарства, соціальної, освітянської та медичної галузей, дотацій та субсидій, розвитку інфраструктури.
Учасниками діалогу також були депутати з профільних комісій міськради. Вони мали гарну нагоду обговорити проблеми, які їм доводиться вирішувати на комісіях та у роботі з виборцями.
Співпраця між Миргородом та Обуховом триває з квітня 2016 року.

***

У Полтавській міській школі мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко відбувся обласний семінар для викладачів хореографії шкіл естетичного виховання. Досвідом ділилися більше 50 фахівців з 19 початкових мистецьких навчальних закладів.
Семінар організували для підвищення фахової кваліфікації викладачів хореографічних відділень, вивчення та узагальнення напрацювань провідних викладачів мистецьких навчальних закладів Полтавщини. Організатором виступив обласний методичний кабінет навчальних закладів мистецтва і культури за підтримки департаменту культури і туризму обласної державної адміністрації.

***

“Взяв би я бандуру” – обласне свято кобзарського мистецтва традиційно проводиться в останню неділю травня на головній сцені Великої Багачки на честь відомого українського кобзаря Федора Кушнерика. Цьогоріч воно відбулося вже втридцяте. Селищний голова Юрій Саковський разом із гостем урочистостей – відповідальним працівником Секретаріату Кабінету Міністрів України Олександром Кушнериком – взяли участь у покладанні квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку та Федору Кушнерику.
Під час концерту виступили учні та педагоги Великобагачанської дитячої музичної школи, учасники художньої самодіяльності області. Тривали конкурси, спортивні змагання. Народні умільці, як і щороку, зустрічали гостей у “Містечку майстрів”.
Працювала таож виставка-панорама газетно-книжкових матеріалів у читальній залі Великобагачанської центральної районної бібліотеки, де представлені матеріали про історію кобзарства, кобзарів та їхню роль в українському суспільстві. Кілька публікацій розповідають про більшовицькі репресії щодо кобзарів, про трагічне життя та долю їхніх сімей. Окремо підготовлені папка з публікаціями, книги, фото про Ф. Д. Кушнерика, а також про перші роки проведення свята, його засновників та учасників.

* * *

Щорічне обласне літературне свято “Дивоцвіт Лесиного гаю” відбулось у Гадячі, в урочищі “Зелений гай”. Тут свого часу був двоповерховий дім, який збудувала 1898 року мати Лесі Українки – Олена Пчілка, назвавши його “хутір Зелений Гай”. Леся Українка любила цей чарівний куточок над Пслом, приїздила сюди, жила й працювала тут переважно влітку.
Цього року свято зібрало близько двохсот учасників, а проводилося 29-й раз.

* * *

“Калинові гуляння” у селі Грабарівка також уже традиційно проходять на батьківщині заслуженого працівника культури України, заслуженого діяча мистецтв України, професора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, засновника і художнього керівника українського народного хору “Калина”, почесного громадянина Пирятинського району Григорія Левченка.
Хлібом-сіллю зустрічали грабарівчани свого земляка, а пісенний дарунок прозвучав у виконанні народного аматорського вокального ансамблю “Берегиня” Повстинського СБК. Проводилось обласне свято на Співочому полі села. В мистецькому дійстві взяли участь фольклорно-етнографічний колектив “Древо” Крячківського СК (керівник – Ніна Рева), лауреат літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка, народний самодіяльний колектив “Горлиця” Давидівського СБК (керівник – Надія Ліневська) та народний самодіяльний колектив “Заспів” Сасинівського СБК (керівник – Тетяна Гузевська), суперфіналістка конкурсу “Голос країни” Інна Іщенко та ще багато гостей із району й області. Велику концертну програму подарувала землякам і “Калина”. Вітали присутніх голова Пирятинської районної ради Сергій Пазюк, голова районної державної адміністрації Олег Куча, директор департаменту культури і туризму обласної державної адміністрації Валентина Вождаєнко, академік, професор, доктор наук, проректор Всеукраїнського народного університету Г.С.Сковороди Галина Сагач, професор малярства, член Національної спілки художників України та дизайнерів України, представник громади Швейцарія – Україна Марія Добрянька, Грабарівський сільський голова Світлана Крючкова, один з організаторів обласного пісенного свята “Калинові гуляння” Микола Левченко і заслужений діяч мистецтв України Григорій Левченко.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий