інформаційний кур’єр

Уже традиційно в день народження нашого всесвітньо відомого земляка Миколи Гоголя, а цього разу ще й у Вербну неділю, у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося урочисте відкриття Міжнародної виставки-конкурсу карикатур у рамках традиційної полтавської виставки Асоціації українських карикатуристів “Карлюка”. Її засновник, полтавський художник Михайло Шлафер, зазначає, що “за 18 років проведення виставка досягла високого рівня і викликала чималий резонанс у колах міжнародної громадськості, пов’язаних з гумором і карикатурою, та перетворилась на справжній фестиваль гумору”.
Нинішня виставка – це знову ж фестиваль гумору, адже у великій виставковій залі представлені експозиції єгипетської карикатури, учасників VІ Міжнародного конкурсу карикатури “Час – гроші! (Криптовалюта: біткоїн та інші)”, дві персональні виставки карикатуристів Костянтина Сюннерберга із Бельгії та Ігоря Лук’янченка, обидва – відомі у світі митці, переможці й лауреати міжнародних конкурсів. Усього глядачам пропонується оглянути 279 творів мистецтва. У рамках фестивалю в Полтавському музеї авіації і космонавтики імені Ю. Кондратюка відкрилася виставка “Гумор і космос”, а також відбулися концерт театру поезії та пісні “Надії маленький оркестрик” та спектакль театру-студії Богдана Чернявського “Шинель” за повістю М. В. Гоголя.
Серед гостей, які взяли участь у відкритті “Карлюки-2018”, було і троє карикатуристів із Єгипту. До речі, 15 квітня в культурному комплексі “Опера” в Каїрі відбудеться традиційне відкриття міжнародної виставки карикатур. Цьогоріч Україна вперше стане спеціальним гостем на виставці, її відвідувачі ознайомляться із творами з архівів Асоціації українських карикатуристів “Карлюка”.
* * *
У Полтаві пройшла Всеукраїнська олімпіада з хімії. Із 159 учасників – членів 26 команд – призові місця посіли 79 учнів. Четверо стали абсолютними переможцями: це – Інна Соколенко, Олександр Кудрик (Київ), Дмитро Анохін (Харків), Кирило Данилейко (Кременчук). Диплом першого ступеня виборола Ольга Гукало з Оржиці.
Найбільше представництво було у команд Полтавської, Харківської, Запорізької областей. Знання дітей оцінювали 37 фахівців. Голова журі олімпіади, старший науковий співробітник Київського національного університету
ім. Т. Г. Шевченка, кандидат хімічних наук Костянтин Гавриленко відзначив високий рівень підготовки учасників.
Переможців Всеукраїнської олімпіади нагородили почесними відзнаками, призами від організаторів та спонсорів – провідних вітчизняних науково-дослідних, навчальних, виробничих установ і компаній хімічної галузі.
Організаційний супровід олімпіади забезпечив Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського

Поділися:

Добавить комментарий