Інформаційний кур’єр

У Миргороді обговорили розробку Стратегії сталого розвитку Миргородського субрегіону до 2028 року. За словами начальника відділу економічного прогнозування і туризму міськвиконкому Оксани Голуб, новий документ – вимога часу, оскільки дія попереднього завершилася торік.
Стратегію сталого розвитку розроблено за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги “Партнерство для розвитку міст”, який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки уряду Канади у співпраці з представниками управлінь і відділів міськвиконкому, депутатів Миргородської міської ради, суміжних територіальних громад, керівників підприємств і установ, підприємців, представників громадських асоціацій, незалежних експертів.
Підписаний договір про співробітництво громад сільських рад, території яких прилеглі до міста. Це Вовнянська, Гаркушинська, Дібрівська, Зубівська, Петрівцівська, Попівська, Слобідська, Хомутецька, Шахворостівська та Ярмаківська сільради.
Стратегічними напрямами розвитку субрегіону визначено: розвиток бізнесу, “зеленої” економіки; лікувально-бальнеологічної та рекреаційно-туристичної сфери, формування екобезпечного соціально-культурного простору тощо. Мета Стратегії сталого розвитку Миргородського субрегіону полягає у вирішенні спільних проблем і реалізації спільних завдань ефективного розвитку продуктивних сил громад, раціональному використанні ресурсного потенціалу, створенні комфортних умов життя населення тощо.
* * *
На відкритій громадській арт-платформі біля Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка відновив роботу в новому сезоні “Вуличний університет”.
Для молоді відбулася інтерактивна лекція на тему “Тату і пірсинг: від безпеки до ризику”. Медики розповіли про історію походження цих елементів молодіжного стилю та їхній вплив на здоров’я.
Захід проходив за підтримки Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю і кафедри дитячої стоматології ВДНЗУ “УМСА” в рамках проекту “Здорові ми – здорова Україна” – переможця конкурсу проектів дитячих, молодіжних, студентських громадських організацій на виконання міської комплексної програми “Молодь Полтави” на 2016–2020 роки.
* * *
Вихованець зразкового художнього колективу творчої майстерні “Струмочок” Зіньківського будинку дитячої та юнацької творчості Володимир Юхименко взяв участь у Міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі народного мистецтва “Смарагдові витоки”, що проходив у Мукачевому, в номінації “Декоративно-ужиткове мистецтво та художні ремесла” у віковій категорії 13–15 років. На фестиваль приїхали близько 500 учасників із різних куточків України. Разом із керівником колективу Людмилою Гавриленко школяр взяв участь у відкритті фестивалю.
Володимир представив свої роботи у техніці ліплення пластиліном, відобразивши культурну спадщину Полтавщини – мотиви полтавської писанки, фрагменти українського весілля, красу петриківського розпису та макет Троїцької каплички Зінькова. Журі високо оцінило роботи хлопця та проведений ним майстер-клас. Володимир Юхименко нагороджений дипломом I ступеня Міністерства освіти і науки, Українського державного центру позашкільної освіти.
* * *
У Полтаві пройшов щорічний фестиваль “Зірковий час” – єдиний в області, якому офіційно надано статус всеукраїнського. Мета творчого конкурсу – пошук талановитої молоді та розвиток культури регіону. Організаторами виступили продюсерський центр “Music Star”, департамент культури і туризму ОДА. У фестивалі виступили понад 80 учасників у різних номінаціях.
* * *
У приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді (ОЦЕВУМ) пройшов заключний етап щорічного обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти “Веселка”.
Заключному етапу передували міські, районні, зональні огляди, в яких взяли участь постійно діючі колективи та окремі виконавці, загалом близько 2000 учасників.
У фінальній частині юні конкурсанти змагалися в шести жанрах: вокальний, хореографічний, інструментальний, вокально-інструментальний, оригінальний і малі театральні форми. Переможці та лауреати “Веселки” нагороджені дипломами і грамотами ОЦЕВУМу. n

Поділися:

Добавить комментарий