Інновації та програми посівної кампанії агрофірми “Добробут”

Інновації та програми посівної кампанії агрофірми “Добробут”

На полях Полтавщини триває весняна посівна кампанія. Основа сівозміни виробничих підрозділів агропромислового холдингу “Астарта-Київ” цього року – кукурудза, соняшник, пшениця та цукрові буряки. Генеральний директор ТОВ “Агрофірма “Добробут” Андрій Березовський розповів, що сівбу цукрових буряків на площі 850 гектарів уже завершили. На черзі – соняшник.
– Плануємо завершити сівбу кукурудзи до 5 травня. У нас ця культура займатиме 15 тисяч гектарів, – зазначив Андрій Березовський.
Цього року аграрії осучаснили процеси сівби. Вони впровадили програми “AgriManagement” та “Warehousemanagementsystem”.
Перша – розроблена дочірньою
IT-структурою агропромхолдингу “Астарта” “AgriChain”. Це система онлайн-планування, обліку та аналізу виробничих процесів. Програму встановили на мобільних телефонах агрономів, які працюють на полях. Тож вони бачать карту, де позначені засіяні ділянки, і план виконання всіх виробничих операцій по кожному полю.
– Ця програма дозволяє нам контролювати всі процеси та органічні операції, які виконуються на полях,– пояснює головний агроном агрофірми “Добробут” Олександр Мурзак. – Ми бачимо, які культури посіяні, терміни, рух транспорту. Це значно спрощує процес аналітики, й нам простіше робити висновки про наші рішення загалом, коли збираємо урожай.
Інший мобільний інструмент – “Warehousemanagementsystem” – дозволяє контролювати переміщення і використання матеріально-технічних ресурсів. Для цього на всій техніці, задіяній у посівній кампанії, встановлені GPS-навігатори. Крім ІТ-рішень, підприємство також дбає і про зручність для учасників посівної. Олег Іванко вже шість років працює на підприємстві трактористом. Говорить, що на новій техніці з кондиціонером та обігрівом і працювати комфортніше.
Озимою пшеницею в агроформуванні засіяли 7 тисяч гектарів. Тож нині проводять обробіток посівів, захист від бур’янів і шкідників, слідкують за розвитком рослин.
– Зараз пшениця у хорошому стані. Бачимо, який відсоток кущення, десь два паростки на рослині. Тобто це достатньо хороший потенціал у рослини, – пояснює Олександр Мурзак.
Сприятлива погода, за словами керівництва компанії, допоможе завершити посівну у визначені терміни.
Довідка. Агрофірма “Добробут” розпочала роботу в Козельщинському районі у 2004 році. Нині тут працює близько 900 чоловік.
“Добробут” обробляє понад 36 тисяч гектарів землі у Козельщинському, Кобеляцькому, Новосанжарському, Решетилівському та Полтавському районах.

ГО “Полтавщина Аграрна”.

Поділися:

Добавить комментарий