Інноваційні моделі у медицині

«Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» – такою була тема брифінгу щодо підготовки медичних працівників за європейськими стандартами, який відбувся на базі Центрального навчально-тренінгового центру обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського. Варто зазначити, що Центральний навчально-тренінговий центр створено за підтримки субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
Спікер брифінгу директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак насамперед поінформував журналістів про зустріч української делегації з представниками Світового банку, під час якої відбулося підписання меморандуму про подальшу технічну допомогу банку в питаннях розвитку телемедицини в Україні з подальшою фінансовою підтримкою. Він також зупинився на питаннях завершення ремонтних робіт урологічного відділення та ході ремонтних робіт в інших відділеннях обласної лікарні.
Про роботу Центрального навчально-тренінгового центру (ЦНТЦ) щодо професійної підготовки медичних працівників за європейськими стандартами розповів головний лікар обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського Григорій Оксак. За його словами, з травня 2018 року, відколи запрацював Центр, проведено понад 120 тренінгів і прочитано чимало лекцій. Навчання на тренінгах пройшли понад 1200 медичних працівників області. Першими навчальну програму опанували лікарі обласної лікарні.
Загалом в ЦНТЦ відбуваються не лише теоретичні лекції, а й практичні заняття. Тут функціонують спеціальні тренажери, а до спеціальних манекенів підключено відповідні медичні апарати, які передають звукові чи цифрові сигнали на спецмонітори. Отож «практикант», залежно від тону світла чи показника монітора, бачить достатні чи недостатні зусилля він приклав для виконання на манекені, скажімо, непрямого масажу серця.
До речі, за практичними навчаннями групи медичних працівників обласного клінічного кардіологічного диспансеру мали нагоду спостерігати й журналісти. Того дня учасники тренінгу відпрацьовували базові навики серцево-легеневої реанімації, непрямий масаж серця і штучну вентиляцію легенів.
– Монітори відображають показники сили натискування, правильність проведення ін’єкції під час виконання тієї чи іншої маніпуляції. До тих пір, поки медпрацівник до автоматизму не відпрацює силу натискування, запам’ятати маніпуляцію не вдасться, – переконаний тренер ЦНТЦ Микола Шкурупій.
Втретє присутня на тренінгових заняттях медсестра функціональної діагностики обласного клінічного кардіологічного диспансеру Оксана Власенко зазначила, що отримала хороший досвід, багато корисного для роботи. За її словами, в Центрі створено належні умови для підвищення рівня грамотності медперсоналу, розширення їхніх знань.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий