Інструментальний завод – 30 літ  у складі Крюківського вагонобудівного

Інструментальний завод – 30 літ у складі Крюківського вагонобудівного

У квітні цього року інструментальному заводу (підприємство, де КВБЗ є засновником) виповнилося 30 років. Його історія розпочалася у 1994-му. То був непростий період, особливо для великого бізнесу. Щоб вижити, підприємства мусили опановувати нові види продукції, напрями діяльності, форми роботи й господарювання.
Так, наприкінці 1993 року Крюківський вагонобудівний завод, який незабаром відзначатиме 155-річчя, став відкритим акціонерним товариством. Невдовзі до його складу разом з іншими підприємствами увійшло Товариство з обмеженою відповідальністю «Інструментальний завод». Його створили на базі інструментального цеху, відділів головного конструктора №3 та інструментального, які мали чималий досвід із розробки і створення оснастки для всіх видів продукції КВБЗ.
За три десятиліття інструментальний завод опанував чимало видів продукції. 1995 року у співпраці з київськими науковцями спроєктовано й виготовлено установки «Топас» для плазмового загартування колісних пар. Із 1998 року підприємство поставляє метрополітенам України та на експорт широку номенклатуру запасних частин. Із 2002-го – міжповерхові ескалатори, з 2003-го – рами візків метро, з 2004-го – тунельні ескалатори. Загалом у кооперації з ПАТ «КВБЗ» було зроблено 10 міжповерхових ескалаторів та 38 тунельних. Також за цей період інструментальники виготовили і реалізували 1286 рам візків метро трьох типів: повідкових, об’єднаних та шпінтонних. У переліку продукції – гумотехнічні вироби для вагонів, контейнери, редуктори тощо.

Інструментальний завод – 30 літ  у складі Крюківського вагонобудівногоПри цьому одним із основних завдань інструментальників залишається виготовлення, ремонт та обслуговування оснастки для вагонобудування. Сьогодні інструментальний завод також виконує замовлення метрополітенів України та Вірменії, співпрацює з низкою підприємств щодо виготовлення і ремонту техніки та обладнання. Комерційна служба ТОВ «ІЗ» постійно вивчає й опрацьовує умови тендерів на поставку виробів для українських та зарубіжних метрополітенів, організацій та підприємств.
Продукція підприємства отримала чимало відзнак і нагород. За раму візка вагона метро, тунельний ескалатор ЕТК-215 колектив здобув відзнаку всеукраїнських конкурсів «Кращі вітчизняні товари України» та «100 кращих товарів України». Національні бізнес-рейтинги 2007, 2008, 2012 років принесли заводу почесні грамоти і медаль «Лідер галузі», а тодішнього директора Миколу Денисенка нагороджено відзнакою «За заслуги перед Батьківщиною».
У колективі чимало професіоналів, знаних фахівців. Про це свідчить той факт, що інструментальники Микола Підяшенко, Тарас Баран, Вадим Давиденко є заслуженими машинобудівниками України, токар Сергій Рокошевський нагороджений медаллю «За працю і звитягу», портрети багатьох – на дошці пошани акціонерного товариства та інструментального заводу.
У різні роки інструментальний завод очолювали Леонід Гольдштейн, Микола Денисенко, Руслан Денисенко, Олександр Меньков. Сьогодні на цій посаді – Сергій Рукавичко. Варто зауважити, що підприємство стало школою становлення для багатьох фахівців, які у подальшому зробили успішну кар’єру на Крюківському вагонобудівному.
Із нагоди 30-річчя вітаємо колектив інструментального заводу! Бажаємо вам та вашим родинам здоров’я та благополуччя, багато нових замовлень, цікавих розробок, єдності та завзяття в роботі. Нехай рік, коли інструментальний завод та його засновник – ПАТ «КВБЗ» – відзначають знаменні дати, стане переможним, принесе людям хороші новини, щоб їхня праця була мирною і плідною.

Наглядова рада, правління, дирекція, профком ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

Поділися:

Добавить комментарий