Згідно з ухваленою концепцією інтегрованого розвитку міста до 2030 року Полтава цілком може стати локальним центром ділового туризму та підвищити свій імідж у цій сфері. Тож з метою обговорення сучасних проблем фінансування та планування міської інфраструктури, покращення діалогу між представниками муніципалітетів міст та обміну досвідом у Полтаві відбувся перший Міжнародний форум Інтегрованого розвитку. Зібрання проходило в одному з найпривабливіших туристичних об’єктів – Краєзнавчому музеї імені В. Кричевського.
«Полтава першою затвердила концепцію інтегрованого розвитку міста, тому не випадково стала місцем проведення першого Міжнародного форуму, – говорить заступник міського голови Віталій Нікіпєлов. – Надзвичайно важливим питанням державної ваги є посилення спроможності місцевого самоврядування. Українські міста мають великий потенціал для розвитку країни, який, на жаль, використовується не повною мірою. Нереалізованим залишається і креативний потенціал громадянського суспільства. Нині ми поставили перед собою амбітну мету – зробити місто максимально комфортним для його мешканців».
Форум відвідали представники 80 муніципалітетів із 21 області України, а також гості з Німеччини, Швейцарії та Румунії – загалом понад 200 осіб, серед яких 16 міських голів.
Директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко зазначив:
– Завдяки проекту Інтегрованого розвитку міст в Україні Полтава має змогу долучитися до німецько-швейцарсько-українського співробітництва. Тому ми зможемо запозичити передовий досвід та знайти вирішення проблемних для нашого міста питань.
Під час форуму відбулись виступи та презентації міжнародних фахівців з інтегрованого розвитку, представників Європейського інвестиційного банку, Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). Досвідом розвитку міської інфраструктури поділяться представники міст – учасників форуму, інноваційного центру «Промприлад. Реновація». Учасники зібрання обговорили інфраструктурні питання, проблеми ревіталізації занедбаних промислових зон, транспорту, сталої міської мобільності.
Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”