Інтегрований підхід до проблеми ВІЛ/СНІДу

Україна посідає друге місце в Європі (після Росії) за рівнем розповсюдження ВІЛ-інфекції та СНІДу. Всього з 1987 року в нашій країні офіційно зареєстровано близько 350 тисяч випадків цього смертоносного захворювання, понад 47 тисяч осіб померло. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Одеська, Дніпропетровська, Київська й Миколаївська області, а також Київ. Полтавщина знаходиться приблизно посередині цього тривожного рейтингу.
Торік в області проведено понад 60 тисяч досліджень на ВІЛ-інфекцію. Вперше виявлено 410 осіб з ВІЛ. Отримують безкоштовне стаціонарне й амбулаторне (антиретровірусну терапію) лікування близько 4 тисяч осіб.
У Полтаві відбулися п’ятиденні тематичні навчання для медичних працівників первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги на тему «Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу: сучасний інтегрований підхід».
Навчання медиків області провели фахівці Українського тренінгового центру сімейної медицини Національного медичного університету (НМУ) імені О.О. Богомольця у рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Розбудова клінічного та адміністративного потенціалу системи послуг з профілактики і лікування ВІЛ/СНІДу в Україні» за підтримки департаменту охорони здоров’я США та Міжнародного центру освіти й підготовки з питань охорони здоров’я (I-TECH) Університету штату Вашингтон (США).
– Інтегрований підхід лікарів як первинної ланки, так і спеціалізованої медичної служби вторинного й третинного рівнів медичної допомоги полягає у ранній діагностиці ВІЛ. Аби лікарі знали, як вчасно виявити перші ознаки інфекції з тим, щоб пацієнти не втрачали дорогоцінного часу й захворювання не розвивалося до 3–4 стадій, – зазначила директор навчально-наукового центру Український тренінговий центр сімейної медицини НМУ імені О.О. Богомольця Ольга Висоцька. – Адже саме вчасна діагностика і вчасне призначення антиретровірусної терапії є запорукою нерозповсюдження інфекції. Важливо також утримати виявленого інфікованого пацієнта, щоб він пройшов повний курс лікування.
Про доцільність впровадження стратегії щодо прискорення заходів з лікування ВІЛ/СНІДу до 2030 року інформувала в.о. головного лікаря Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Світлана Нестеренко. Вона наголосила, що до розв’язання проблеми має бути універсальний підхід, розроблений згідно з рекомендаціями ВООЗ.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий