Інтенсивність лікування  підвищується, кількість пролікованих  пацієнтів збільшується

Інтенсивність лікування підвищується, кількість пролікованих пацієнтів збільшується

У Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського закінчилася реконструкція хірургічного й торакального відділень хірургічного корпусу. Загалом на ремонтні роботи й оновлене обладнання використали 36,5 мільйона гривень, виділених із обласного бюджету. За ці кошти повністю перепланували приміщення, замінили електромережі, каналізацію й водопостачання, а також вікна та двері. Крім цього, у відділеннях змонтували сучасні системи освітлення, відеоспостереження та закупили сучасне медичне обладнання. Реконструкція проведена з урахуванням санітарних вимог до приміщень І і II категорій, відділення облаштовано системою припливно-витяжної вентиляції з можливістю підігріву й охолодження.
Тепер кожна палата в оновлених відділеннях обладнана відповідно до потреб пацієнтів, з урахуванням зручностей у роботі медперсоналу. В просторих палатах – зручні ліжка, сучасні меблі, холодильники та кнопки викликів медперсоналу.
Після реконструкції у хірургічному відділенні з’явився новий сучасний бронхоскоп, розповідає бронхолог торакального відділення Анатолій Вірьовка, який працює у лікарні вже 30 років. Він демонструє нове обладнання журналістам, учасникам спеціалізованого прес-туру. Розповідає, що раніше обстеження проводили лише в пульмонологічному відділенні. Зараз за допомогою сучасного бронхоскопа можна провести огляд, взяти матеріали для аналізів та увесь процес записати на комп’ютер.
Відновлені відділення розташовані на 5-му поверсі хірургічного корпусу: 40 ліжко-місць хірургічного та 20 – торакального відділення. Журналістам демонстрували як медичні, так і допоміжні приміщення. І сучасні перев’язувальні, і затишні їдальні, і доступні навіть для маломобільних пацієнтів санітарні кімнати. Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак розповів, що в реконструйованих відділеннях створено належні умови для медичних фахівців і для пацієнтів обласної лікарні. У відділеннях замінено все – від ліжок до медичного обладнання. Скажімо, в торакальному відділенні встановлено сучасні апарати УЗД, бронхоскоп з відеозаписом, стерилізаційне обладнання тощо. Загалом тут передбачено 3 палати по 6 ліжко-місць та одна післяопераційна палата на 2 ліжко-місця. Також розташовані кабінет завідуючого відділенням, кабінет старшої медсестри, роздягальня, ординаторська, кабінет сестри-господарки, маніпуляційна, перев’язочна, стерилізаційна, санітарна кімната.
У хірургічному відділенні є 6 палат по 5 ліжко-місць, 4 палати поліпшеного перебування по 2 ліжко-місця і 2 палати по 1 ліжко-місцю. У хірургічному відділенні також є кабінети завідуючого профільної кафедри УМСА й завідуючого відділенням, старшої медсестри, УЗД, роздягальня, ординаторська, кабінет сестри-господарки, маніпуляційна, перев’язочна, стерилізаційна, санітарна кімната, буфетна, роздаточна, побутова кімната, кімната відпочинку.
– У торакальному відділені всі ліжко-місця забезпечені киснем, системою відеоспостереження за пацієнтами, кнопками виклику медсестри. Хірургічне відділення працює цілодобово. Тут теж створені сучасні умови перебування як для пацієнтів лікарні, так і для медичного персоналу. Дотримані всі санітарні норми, що існують для відділень хірургічного профілю, в тому числі й щодо перебування в них маломобільних пацієнтів, – наголосив головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського Григорій Оксак.
– У подальших планах – проведення капітального ремонту всіх відділень хірургічного корпусу, а далі й усієї обласної лікарні. Нині ж тривають роботи з реконструкції приймального відділення. Є нові вимоги, згідно з якими потрібно, щоб ліжко-місце працювало кожну годину. У нас зменшується кількість ліжко-місць, але підвищується інтенсивність лікування і збільшується кількість пролікованих пацієнтів. Скажімо, в відділенні нейрохірургії кількість ліжко-місць зменшилась на третину, а кількість пролікованих зросла удвічі. Нині оплата праці відбувається за пролікований випадок, а не за ліжко-місце, тож ми маємо бути готовими до цього, – зазначив т.в.о. голови ОДА Олег Пругло.
– Жоден депутат обласної ради не голосував проти, коли йшла мова про виділення коштів на реконструкцію та ремонт медичних закладів, бо всі розуміють, наскільки важливо мати сучасні лікарні для полтавців, які не можуть отримати такі послуги на місцях. Адже хірургічні відділення в багатьох районах області закрито через недостатню практику таких фахівців, – зазначила голова депутатської комісії з питань охорони здоров’я й соціального захисту населення обласної ради Людмила Овчаренко. – Ми щороку ремонтуємо одне відділення. Я сьогодні запитала медиків – яке наступне? Сказали – судинної хірургії. Для нас, депутатів, важливо мати в обласному центрі лікарню, яка задовольнятиме потреби пацієнтів, котрі потребують специфічного лікування.

Людмила ДАЦЕНКО
«Зоря Полтавщини»

Поділися:

Добавить комментарий