У Яреськах Шишацького району днями відкрили новий потужний елеватор, що став виробничим підрозділом агрофірми імені Довженка агропромхолдингу “Астарта-Київ”. Яреськівський елеватор призначений для одночасного зберігання 100 тисяч тонн зернових і олійних культур. Потужність приймання зерна – 300 тонн на годину, понад 7 тисяч тонн збіжжя за добу. Працюватимуть тут і з власним, і з давальницьким зерном.
На передньому краї аграрних новацій
– Такі об’єкти – інвестиції в майбутнє, адже можуть працювати десятками років, для наших дітей і онуків, – зазначив під час урочистого відкриття підприємства генеральний директор агропромхолдингу «Астарта-Київ», заслужений працівник сільського господарства України Віктор Іванчик. – Щиро вдячний усім, хто прибув розділити з нами радість від того, що ми побудували елеватор, зробили це вчасно, до початку жнив. Для мене жнива ще з дитинства, коли вперше, в 10 років, за дозволом батька узяв у них участь, – завжди сакральне свято, яке викликає піднесення. На полях усе зійшло, виросло, колос налився – пора збирати. Ми зараз – напередодні напружених жнивних днів. Поділяю радість усіх хліборобів. У цьому сезоні матимемо гарний урожай.
… Виблискують на липневому сонці високі металеві конуси і циліндри – поки що порожні, але застиглі в очікуванні, готові прийняти тисячі тонн зерна. А навколо – неосяжні поля, де дозрівають пшениця, ячмінь, кукурудза… Зелені й золоті квадрати. Цікаве поєднання сільськогосподарського пейзажу з промисловим гігантом.
Місце, де зведений елеватор, ідеальне, відзначають фахівці. Техніка безпеки тут на першому місці, недарма кожному, хто потрапляє на територію підприємства, вручають пам’ятку, де перелічені правила безпечного поводження. Поруч розташовані залізниця, цукровий завод, що працюватиме цьогоріч п’ятдесят другий сезон, поля виробничих підрозділів агрофірми, компаній-партнерів, фермерів. Сучасний елеватор збудований для всіх, хто займається вирощуванням сільськогосподарських культур.
Виробничий підрозділ “Яреськівський елеватор” відкритий для партнерів, яким готовий надавати послуги з приймання, очищення, сушки, зберігання, відвантаження, транспортування, продажу зерна тощо.
Підприємство споруджене завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком – потужною міждержавною фінансово-кредитною установою, яка надає допомогу у формі довгострокових кредитів європейським регіонам, що розвиваються. “Астарта-Київ” стала першою українською компанією, яка отримала кредит від цієї впливової інституції.
– Ми з вами всі, як партнери, користуємось довірою цього банку, – підкреслив Віктор Іванчик, звертаючись до присутніх.
На урочисте відкриття новобудови зібралися керівники сільськогосподарських підприємств області, виробничих підрозділів агрофірми імені Довженка, інших підприємств агропромхолдингу, компаній, причетних до будівництва, представники бізнесу, влади і місцевого самоврядування.
– Елеватори будуть тут, а також у Скороходовому, Лутовинівці, Семенівці, останній – на 120 тисяч тонн одночасного зберігання. Будуючи, думаємо не тільки про сьогодення, а й про майбутні покоління. А майбутнє – за екологічно чистими якісними продуктами харчування, – наголосив Віктор Іванчик.
На Полтавщині реалізується проект з органічного землеробства, приклад якого подали знані аграрії Семен Антонець і Федір Моргун. Саме в цьому вбачається своєрідна місія України на світовому ринку продуктів харчування, адже світу потрібні здорові продукти і потреба в них щороку зростатиме.
– Ми маємо переваги завдяки нашій родючій землі, надзвичайній працелюбності та витривалості наших людей, на долю яких випадало чимало випробувань. Треба, щоб ми були відомі в світі й користувалися своїми перевагами. Вірю в наше сільське господарство, в наших прекрасних людей. Ми з вами – на передньому краї світових аграрних новацій. І треба йти вперед, щоб не відстати від цих тенденцій, – підсумував Віктор Іванчик. – Запрошую йти з нами разом. У добрий путь!
Двісті вантажівок на добу
Новий елеватор дозволить поліпшити логістику, наростити експорт продукції. За 24 години підприємство здатне прийняти близько 200 вантажівок із зерном. Сучасне технологічне обладнання дозволяє максимально якісно та оперативно підготувати вирощений урожай до зберігання. Виробничий підрозділ “Яреськівський елеватор” оснащений лабораторією, яка постійно контролює якість зерна, проводить необхідні дослідження вчасно та якісно, для зручності постачальників і здавачів збіжжя, що дає змогу швидко пропускати машини. На цьому наголосив директор ВП “Яреськівський елеватор” ТОВ “Агрофірма “ім. Довженка” Сергій Ходзінський, який презентував гостям нове підприємство:
– Ще у вересні минулого року на цьому місці було поле, а тепер постала така грандіозна споруда. Елеватор збудований за найсучаснішими технологіями, призначений для одночасного зберігання ста тисяч тонн зерна. Прийматимемо збіжжя різних культур, здатні завантажувати 54 залізничних вагони і сто вантажних автомобілів за добу, – поінформував він. – На елеваторі – дві сучасні сушарки, спроможні обробити близько 70 тонн зерна за годину кожна, автоматична система управління виробничими процесами, потужна лабораторія. Хочу щиро подякувати нашим партнерам, будівельникам, постачальникам і монтажникам обладнання – компаніям ТОВ “МСБУД” (керівник – Микола Малик), “Вектор М” (Віктор Кругляк), “Хаус Бетон” (Олександр Гречанюк) та іншим. Обладнання для зберігання зерна виготовило харківське підприємство “Варіант АгроБуд”, керівник – Олексій Грушко.
Останній теж висловив задоволення від співпраці з агропромхолдингом загалом, агрофірмою та елеватором зокрема:
– Творча енергія людей дає змогу разом робити вагомі справи. Ця енергія “Астарти”, цей ентузіазм передається не тільки підприємствам холдингу, а й іншим, з ким холдинг працює. Виконуючи це замовлення, ми збільшили своє підприємство на 86 робочих місць, відвантажили загалом 340 єврофур із обладнанням, з них в агрофірму імені Довженка – 134 вантажівки. Попереду – об’єкт у Семенівці. Ви – компанія, яка розвивається сама і дає змогу розвиватися й рости іншим, і ми вдячні за це, готові співпрацювати й з іншими вашими проектами.
Під час урочистої церемонії відкриття елеватора говорили і про співпрацю аграрного бізнесу з обласною владою та місцевими громадами. Це тим більше важливо під час жнив, коли злагоджено повинні діяти всі ланки – мають бути в порядку під’їзні дороги, дозвільні документи, забезпечені ємності для зберігання збіжжя, прийнятні ціни на нього для товаровиробників. Полтавщина збирає щороку понад 5 мільйонів тонн зерна, наближається до 6-мільйонної позначки, проте елеваторів, де все це могло б зберігатися, бракує.
Такі об’єкти дуже потрібні області, наголосив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов:
– Ми вітаємо будівництво підприємств, які дають змогу зберігати зерно за сучасними технологіями і створювати нові робочі місця. Завдяки керівникам крупних агроформувань Полтавщина лідирує за кількістю інвестиційних проектів у сільському господарстві.
Вдале партнерство
Працівників агрохолдингу, агрофірми, партнерів, будівельників, гостей привітали голова Шишацької РДА Віктор Іваненко, Яреськівський сільський голова Валентина Палівода. Наголошувалось, що стосунки місцевого керівництва з агрофірмою імені Довженка – приклад вдалого партнерства бізнесу, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. Будівництво найсучасніших, найскладніших об’єктів неможливе без людського ресурсу, працьовитого тутешнього люду і, звісно, сприятливого інвестиційного клімату. Сприяючи розвитку підприємств на своїх територіях, громади розвивають і власну інфраструктуру.
Між тим, співпраця з територіальними громадами населених пунктів, де ведеться господарська діяльність, є важливою для потужної структури.
– За понад 25 років існування компанії визначені напрямки роботи у соціальній сфері – це ремонт доріг, освіта, медицина, культура, – зазначила директор з розвитку корпоративного партнерства агропромхолдингу “Астарта-Київ” Світлана Мозгова. – Ми формуємо паспорти сіл, де розташовані наші підприємства, бачимо, які там є соціальні об’єкти і які вони мають потреби. Зокрема лише на території агрофірми імені Довженка – 16 шкіл. Ми реалізуємо енергоефективні проекти з утеплення навчальних закладів. Капітально відремонтували 8 медичних закладів. Здійснюються капітальний і ямковий ремонти доріг. Допомагаємо футбольним командам і танцювальним колективам з придбанням спорядження, інвентарю, спортивної форми, концертних костюмів. У Шишацькій, Орданівській і Лютенській школах відкриті й обладнані ноутбуками класи, де діти та дорослі опановують основи програмування і комп’ютерної грамотності. Цей проект дає можливість мешканцям сіл отримати базову IТ-освіту.
Налагодити і розвивати тісні довгострокові зв’язки з громадами, партнерами, орендодавцями, пайовиками, постачальниками, які засновані на кращих традиціях ділового партнерства, – одна з пріоритетних цінностей компанії.
Урочистий момент перерізання символічної стрічки оголосив ведучий церемонії – керівник департаменту закупівель та логістики холдингу Валерій Павленко. Офіційно відкрили елеватор Віктор Іванчик, Сергій Фролов, Віктор Іваненко, Олексій Грушко, Валентина Палівода.
– Про власний елеватор мріяли давно, адже зерносховище відкриває нові можливості у збиранні урожаю та зберіганні й відвантаженні збіжжя, – підсумовує подію генеральний директор ТОВ “Агрофірма “ім. Довженка” Сергій Жилін. – На території агрофірми зосереджено 10 токових господарств, але ці склади, побудовані ще в минулому столітті, розраховані на невеликі вантажівки типу ГАЗ, САЗ, а отже, здатні прийняти за добу лише 400–500 тонн збіжжя. Потужність елеватора становить 300 тонн за годину і 7200 тонн за добу. До того ж елеватор може одночасно приймати на зберігання дві культури або ж два класи пшениці. Дві сушарки, встановлені на елеваторі, дозволяють просушити 140 тонн зерна за годину при вологості 18–20 відсотків. Ці цифри говорять самі за себе. Тож уже нинішня зернозбиральна кампанія буде відрізнятися від попередніх. Збір урожаю плануємо провести двома-трьома групами комбайнів без перекидок і вимушених простоїв техніки. Це дасть можливість оперативно зібрати вирощене збіжжя, заготовити солому для потреб тваринництва, а також вчасно провести обробіток грунту та внести мінеральні добрива. Такий підхід дозволить агрономічній службі якісно контролювати всі технологічні операції, а інженерній – більш ефективно моніторити роботу техніки та швидко усувати несправності. Сподіваємося, що новозбудований об’єкт виправдає наші надії, і ми зможемо як зберігати власне зерно, так і співпрацювати на взаємовигідних умовах з партнерами – сусідніми господарствами.
***
Уже незабаром новий елеватор прийме перші машини із зерном нового врожаю, вирощеного на полях агрофірми імені Довженка та інших агроформувань. Безперервним золотим потоком поллється в засіки головне багатство Полтавщини, України – хліб. На елеваторі створені нові робочі місця. Люди працюватимуть на цьому підприємстві вже в нинішню жнивну кампанію.
Загалом на Полтавщині діють 74 елеваторних комплекси.
У липні “Астарта” вводить в експлуатацію три елеватори у Полтавській області: Яреськівський і Лутовинівський (на 100 тисяч тонн одночасного зберігання) та Скороходівський (на 30 тисяч тонн). Елеватори будуть приймати зерно нового врожаю. На сьогодні ці потужності дозволяють забезпечити потреби як агрофірм холдингу, так і місцевих партнерів.
Запуск нових елеваторів став черговим етапом інвестиційної програми “Зерно “Астарти”, в рамках якої компанія з 2015 року створює елеваторний комплекс загальною потужністю зберігання понад 500 тисяч тонн. Зокрема інвестиції у будівництво Яреськівського, Лутовинівського та Скороходівського елеваторів становили близько 32 мільйонів євро, відзначили керівники компанії.
Ганна ЯЛОВЕГІНА
Вам також може сподобатись
Шановні читачі, передплатники «Зорі Полтавщини»!
Як дерусифікований десерт і бойовий печеник «Піксель» заробляють кошти для ЗСУ
Моделює судини головного мозку, шукає причини інсульту: що може новий ангіограф, який почав працювати в Полтаві
Анастасія Клімнюк, керівник ГО «Дім порятунку тварин»: «Мій дім там, де живуть хвостики! Це наша родина»!
Як збільшити лісистість Полтавщини та зберегти природні насадження