Ірина Ященко з Миргородського району завдяки фонду "Повір у себе" здобуває фах імунолога

Ірина Ященко з Миргородського району завдяки фонду «Повір у себе» здобуває фах імунолога

Благодійний фонд «Повір у себе», який заснували Віктор та Ірина Іванчики, вже понад 10 років допомагає дітям із сільської місцевості здобути вищу освіту. Серед стипендіатів – Ірина Ященко з Миргородського району. Дівчина розповіла про навчання на імунолога та свою мрію допомогти одужати людям, які страждають на невиліковні нині хвороби.

«Коли приїхала на співбесіду, дуже хвилювалася»

Ірина Ященко родом із Кибинців Миргородського району. Школу закінчила з відзнакою. У родині стала не першою стипендіаткою фонду «Повір у себе». Тому добре знала про ці можливості.
– Моя сестра Таня була стипендіатом. Я щороку їздила з нею на зустрічі з представниками фонду. Так про нього й дізналася, – розповідає дівчина.
Досвід сестри та підтримка родини не дали ні на хвилину засумніватися у власних силах. Відбір проходив у кілька етапів.
– Спочатку – заочний тур. Подавала дипломи, грамоти за призові місця у конкурсах і олімпіадах. За це не переймалася – мала їх багато. А от коли приїхала на співбесіду, дуже хвилювалася, – згадує Ірина.
Утім, за словами стипендіатки, у фонді працюють щирі та відверті люди. Тому хвилювання зникло саме собою.
– Тут вислухають, підтримають і дадуть змогу розвиватися, – пояснює дівчина.

Від фармацевта – до імунолога

Під час співбесіди Ірина розповіла, чим займається у школі з найбільшою цікавістю та наполегливістю, а також про майбутні плани. Вона хотіла стати фармацевтом, оскільки мріє знайти специфічні маркери для ранньої діагностики первинних імунодефіцитних станів. Тобто працювати заради подолання невиліковних на сьогодні хвороб.
Головна проблема – на факультеті, де Іра прагнула навчатися, не було бюджетних місць. У фонді дівчину підтримали й пообіцяли оплатити навчання. Нині вона навчається у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на імунолога. Паралельно взяла участь у спільному проєкті агропромхолдингу «Астарта-Київ» і фонду Fulbright Ukraine «РІД: Розвивайся. Інтегруйся. Дій». Це культурно-мовний табір для стипендіатів «Повір у себе» й сільських школярів.
Та найбільше Ірині подобається День фонду, який щороку проходить у форматі форуму. Торік на дійстві розглядали тему «Щастя у пізнанні себе», а цьогоріч – «Усвідомлення».

«Вони надихають ще більше працювати над собою»

Дівчина наголошує, що «Повір у себе» об’єднує особливих та найкращих людей. Майже щодня стипендіати спілкуються, дискутують щодо подій у країні та світі. Діляться думками, досягненнями.
– Це колосальна підтримка. Вони надихають іще більше працювати над собою. Хочеться, щоб кожен день минав із задоволенням і користю, – ділиться враженнями Ірина.
Нині дівчина навчається на четвертому курсі. Планує вступати на магістратуру. А випускникам шкіл радить не вагатися та долучатися до програми «Повір у себе».
– Усе, що пов’язує мене з фондом, надихає. Бо люди, які створили його, мають добрі серця. Вони власним прикладом показують, що потрібно шукати свій шлях, – впевнена Ірина Ященко.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий