Інформаційний кур’єр

Іспит на зрілість для полтавської громади

Цього року полтавці знову долучилися до обласної та міської програми парципаторного бюджетування «Бюджет участі на 2017–2020 роки». І вже вкотре успішно здали свого роду іспит на зрілість, готовність починати змінювати громаду зі зміни бачення своєї ролі у суспільстві. Як і попереднього року, на першому місці у наших земляків залишається соціальна сфера. І в різноманітті ініціатив з покращення життя на місцях вони не поступаються жителям інших регіонів нашої держави.

Минулого тижня експертні групи підбили підсумки голосування за проекти. Воно проходило з 22 жовтня по 4 листопада для міських проектів та з 14 по 30 вересня – для обласних. Для реалізації ідей жителів області з обласного бюджету було виділено 6 мільйонів гривень. Ще понад два мільйони – кошти місцевих бюджетів. А для втілення ініціатив містян було спрямовано 11 мільйонів гривень. Особливістю голосування для жителів міста стало бібліотечне оф-лайн голосування. До речі, деякі міські бібліотеки-філії до самого початку цього процесу не були підключеними до мережі Інтернет. Цю проблему вдалося швидко вирішити. Відмова від паперових бюлетенів зменшила людський фактор при підрахунку голосів.
Загалом, у цьому році за міський «Бюджет участі» проголосувало 12 455 полтавців. Це майже вдвічі більше, ніж минулоріч. Містяни на розгляд експертної групи подали 121 проект, з яких допустили до голосування 115. Переможцями виявилися три мега-проекти з кошторисом у 1,4 мільйона гривень кожен та 13 малих проектів з кошторисом до 500 тисяч гривень. Серед лідерів у номінації «Великі проекти» особливо цікавим є «Безпечне місто», автор якого – колишній депутат міської ради Денис Поліщук. Він запропонував встановити систему автономного сенсорного освітлення у місцях, де за статистикою трапляється найбільше аварій – у пішохідних переходах. Платити за електроенергію з міського бюджету також не доведеться, бо однією з переваг проекту є те, що система працюватиме на сонячних батареях.
А от жителі приміського селища Вороніне вирішили зробити свою маленьку батьківщину ще комфортнішою. Їхній проект «Ми теж місто» передбачав покращення освітлення вулиць, створення двох нових автобусних зупинок, ремонт частини дороги та системи відеонагляду на території діяльності ГО СТ «Вороніне». Дружно проголосувавши, вони також отримали 1,4 мільйона гривень на свій проект. Замикає трійку фіналістів-переможців «Скейтпарк». Сама ідея його спорудження у нашому місті є унікальною, бо до цього мало уваги приділялося підтримці скейтбордингу та велоспорту. Ситуацію вирішили виправити, запозичивши досвід одеського скейтпарку. Спортивну локацію планують розмістити на території парку «Перемога». А зводити скейтпарк почнуть уже наступного року. У когорті переможців серед проектів, для яких не потрібно багато коштів, – «БібліоХаб», «Університет третього віку», спортивно-ігрові майданчики для дітей, екопарк «Райський сад» та облаштування корекційного центру для дітей з аутизмом. Також поза конкурсом увійшов до переліку малих проектів, які будуть реалізовуватися, – проект «Комфортність громадського простору у мікрорайоні «Яківці».
На обласний конкурс було подано 267 проектів, допустили до голосування – 260. Проголосувало 375 494 людини. Переможцями стали 58 авторів з 60 проектами з 15 районів області, бюджет яких складає від 100 до 150 тисяч гривень. Серед найбільш цікавих – «Парк-театр бароко» у Покровському Решетилівського району та сквер сакур імені М.І. Гіршмана у Великих Липнягах Семенівського району. Також жителі Полтавської області активно голосували за спортивні майданчики і зони для дозвілля молоді, покращення освітлення на вулицях, забезпечення своїх населених пунктів якісною питною водою, створення нових туристичних маршрутів.
Ще одна цікавинка цьогорічного «Бюджету участі» – подарунки для активних користувачів соціальних мереж, які на своїх сторінках популяризували програму та здобули максимальну кількість вподобань.
Зараз у планах ініціативних груп – уникнути помилок минулих років, які виникали в ході реалізації проектів. Зокрема це стосується передачі їх на баланс комунальних установ, щоб потім легше було ремонтувати.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий