Історія про те, як посварилися ФХУ та УХЛ…

Історія про те, як посварилися ФХУ та УХЛ…

В історії українського спорту вже траплялися випадки, коли дві структури, однією з яких була національна федерація, жорстко конфліктували стосовно прав на проведення національного чемпіонату. Згадаймо хоча б протистояння у баскетболі, коли паралельно проводилося дві першості України.
На жаль, нині на межі подібного розвитку подій опинився український хокей. Федерація хокею України (ФХУ) на офіційному сайті оголосила про старт прийому заявок від клубів на участь в чемпіонаті України сезону 2021/22. Як зазначається на сайті ФХУ, до участі у змаганнях можуть бути допущені професіональні хокейні клуби різних форм власності, команди фізкультурно-спортивних товариств, збірні команди областей. Планується, що кожна команда проведе в сезоні не менше 40 матчів.
Останні роки чемпіонат України організовувала Українська хокейна ліга (УХЛ), яка ще раніше оголосила про проведення власного чемпіонату і (станом на середину травня) вже встигла отримати 8 заявок на участь у першості. Але оскільки федерація розірвала контракт з УХЛ на організацію чемпіонату України, Ліга звернулася до суду, і він ухвалив рішення про забезпечення позову і постановив заборонити Федерації хокею України до набрання рішення суду сили вчиняти дії, спрямовані на перешкоджання Українській хокейній лізі виконувати зобов’язання, передбачені договором про співпрацю, без участі Української хокейної ліги здійснювати прийом заявок і укладання договорів на участь у чемпіонаті України з хокею з шайбою сезону 2021–2022 років, здійснювати будь-які дії або ухвалювати рішення, пов’язані з цим. Зі свого боку тепер уже ФХУ опротестувала це рішення.
Перше судове засідання за позовом УХЛ проти Федерації хокею України щодо визнання договору дійсним було призначено на 25 травня 2021 року. Схоже, українські вболівальники можуть стати свідками затяжної судової тяганини. Головне, щоб в протистоянні не постраждав власне сам український хокей, як колись це сталося із баскетболом. До речі, міні-скандал, пов’язаний із цим протистоянням, виник під час підготовки національної збірної до міжнародного турніру «Beat COVID-2019», що нещодавно завершився у Словенії, коли низка гравців кількох клубів, що входять в один із пулів УХЛ, не прибули на збори.
15 травня ХК «Кременчук», який першим (ще до рішення суду) подав заявку на участь у чемпіонаті під егідою ФХУ (трохи пізніше до нього доєднався київський «Беркут»), оприлюднив свою точку зору на цей конфлікт. У відкритому листі до вболівальників директора «Кременчука» Тараса Захарченка, зокрема, йшлося: «Усередині УХЛ немає конфлікту інтересів, однак спроба нашого клубу змінити деякі фінансові аспекти проекту не береться до уваги керівництвом Ліги.
Клуби УХЛ, повністю фінансуючи утримання Ліги і проведення чемпіонату, відсторонені від отримання спонсорських дивідендів. Згідно з Регламентом близько 70% рекламних площ арен і ігрової форми Ліга бронює за собою, клуби не допущені до фінансових прибутків. Але ми разом створюємо рекламний продукт, який цікавий для спонсорів (і мова йде про чималі суми)…
У новому сезоні Клуб розраховує на серйозну фінансову допомогу з Полтавського обласного бюджету. Для цього ми повинні пройти ряд юридичних змін – Держбюджет не фінансує приватні клуби.
Одна з обов’язкових умов – участь в офіційному (!) чемпіонаті України. До певної угоди або рішення суду УХЛ поки не має повноважень проведення офіційного чемпіонату.
На сьогоднішній день ФХУ запропонувало вигідніші умови проведення чемпіонату: скасування внесків; скасування оплати суддівства; скасування оплати трансляцій.
Для будь-якого клубу це серйозні гроші.
ХК «Кременчук» готується до нового сезону в плановому режимі. Збір команди запланований на 1 серпня. Ми впевнені, що всі суперечки до цього моменту закінчаться, вболівальники побачать старт 10 українських команд в єдиному чемпіонаті. Для уболівальників немає різниці, під чиєю егідою проводиться чемпіонат, головне, щоб він був видовищним, конкурентним і чесним!»
Сподіваємося, що всі сторони конфлікту прийдуть до компромісу і український хокей, пройшовши етап певної турбулентності, лише посилить свої позиції, адже на міжнародній арені результати нашої збірної, м’яко кажучи, не вражають.

Андрій СОВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий