Іван Приходько був читачем нашої бібліотеки

Іван Приходько був читачем нашої бібліотеки

Іван Приходько був читачем нашої бібліотекиБагато мешканців Крюкова добре знають бібліотеку-філію №1 центральної бібліотечної системи Кременчука, що знаходиться на центральній вулиці правобережжя. Книгозбірня, як і сама вулиця, носить ім’я почесного громадянина Кременчука Івана Митрофановича Приходька.
Нині виповнюється 110-річчя з дня його народження. Іван Приходько став прикладом високого громадянського служіння своїм сучасникам, наступним поколінням. Він був талановитим керівником – очолював два провідних не тільки на Полтавщині, а й в Україні машинобудівних заводи – Крюківський вагонобудівний (КВБЗ) та Кременчуцький автомобільний (КрАЗ). Величезний вклад у розвиток цих колективів, збільшення обсягів виробництва продукції, соціальну сферу міста дає підставу стверджувати, що директор Іван Приходько був неординарною особистістю, мудрою і водночас напрочуд скромною людиною. Любив і шанував людей, умів націлити їх на досягнення поставлених завдань.
І сам Іван Митрофанович, і його дружина Олександра Миколаївна свого часу були читачами нашої бібліотеки. Адже жага до читання, освіти у нього ще з дитинства. У книзі «Директор Іван Приходько», що вийшла у 2010 році, йдеться про те, що у шкільні роки він майже щодня брав у бібліотеці нові книги, і це було справжнє щастя для юнака.
Любов до книжок, нових знань допомогла йому успішно навчатися у технікумі, отримати вищу освіту, працювати, обіймати керівні посади.
Завдяки старанням колективу КВБЗ і його директора Івана Приходька у повоєнні роки у Крюкові велося масштабне промислове та житлове будівництво. Серед інших у 1956 році був зведений і триповерховий житловий будинок, на першому поверсі якого знаходиться наша бібліотека.
Серед інших соціальних об’єктів – шкіл, медичних закладів, дитсадків, стадіону, парку – бібліотека стала невід’ємною частиною правобережного Крюкова. Увесь час, починаючи від закладання першої цеглини цього будинку і по цей день, колектив вагонобудівного, який нині очолює Володимир Іванович Приходько – старший син Івана Митрофановича, опікується бібліотекою. Від підприємства книгозбірня отримала в дарунок книги: «Сто видатних особистостей Полтавщини минулих століть», «Крюківський вагонобудівний завод – 140 років розвитку і вдосконалення», «Директор Іван Приходько», «Кременчук – улюблене місто», «Хай летять країною поїзди» та інші. Ці книги, а також надані журнали, плакати, газети стали основою експозиції музейного куточка, єдиного у своєму роді серед бібліотек Полтавської області.
Експонати розповідають про основні віхи життя і діяльності Івана Приходька, історію та сьогодення Крюківського вагонобудівного заводу.
Ми проводимо екскурсії для студентів і школярів. Молодь цікавиться історією рідного краю та заводу, де у багатьох працюють батьки. А також новинками продукції, що випускає підприємство.
За рішенням голови наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимира Приходька заводські спеціалісти відремонтували приміщення бібліотеки, виготовили нові меблі, облаштували ганок та фасад. Завод постійно надає допомогу бібліотеці. За це ми щиро вдячні і сподіваємось на подальшу співпрацю.
До ювілею Івана Приходька ми підготували тематичну фотовиставку, відеофільм, які демонструємо нашим читачам, поширимо на сторінці бібліотеки у Фейсбуці.

Лариса ВАСИЛЬЧЕНКО,
завідуюча філією №1 імені Івана Приходька ЦБС для дорослих. м. Кременчук.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий