Із десяти українських олімпійців п’ять представлятимуть Полтавщину

Людмила Лузан, Анастасія Четверікова.

Збірна України з веслування на байдарках і каное завоювала 5 олімпійських квот спортсменів у жіночій байдарці (К4-500 і К2-500), по 2 – в каное-двійках (500 м – жінки, 1000 м – чоловіки) і одну – в каное-одиночці на дистанції 1000 м, де ліцензію на нещодавньому європейському відборі виборов Павло Алтухов. Ще одним учасником Олімпіади міг стати наш земляк, байдарочник Олег Кухарик, фінальним заїздом якого на світовому відборі в Барнаулі збірна України завершувала боротьбу за олімпійські ліцензії в «Токіо-2020». У змаганнях на дистанції 200 м, де на кону стояла єдина путівка на Олімпійські ігри, Олег, на жаль, фінішував другим, поступившись переможцю Міндаугасу Мельдонісу із Литви лише на 0,154 секунди.
Тож за підсумками ліцензійних стартів Україна мала 10 олімпійських квот спортсменів. Хто саме з українських веслувальників поїде в Токіо у видах програми, в яких учасники Олімпіади не визначилися раніше, вирішувалося за підсумками другого дня особистого чемпіонату України пам’яті Вячеслава Сорокіна, який днями завершився у місті Дніпро. Загалом, за підсумками чемпіонату України, спортсмени, що представляли Полтавську область, вибороли шістнадцять «золотих», вісім «срібних» та сім «бронзових» нагород, найкращою серед наших спортсменів стала Людмила Лузан, яка завоювала чотири «золоті» нагороди.
Головна гонка чемпіонату серед чоловіків (каное-двійка, 1000 м) відбулася в кращих традиціях світового веслування. Павло Алтухов та Дмитро Янчук захопили перевагу і «везли чи не корпус» найближчим переслідувачам в особі Юрія Вандюка з Волині та ще одного представника Полтавщини Тараса Міщука, але останні потужно фінішували і в підсумку на фініші все вирішили якісь сантиметри і частки секунди. Судді довго переглядали фотофініш, який у підсумку показав, що з перевагою 0,11 секунди чемпіоном все ж став дует СК «Гірник» (Горішні Плавні).
Набагато прозаїчніше все було в олімпійському відборі у жінок у каное-двійці на дистанції 500 метрів. У цьому виді вже три роки однозначними фаворитами є Людмила Лузан (Полтавська область) і Анастасія Четверікова (Житомирська область), які вже двічі були переможницями етапу Кубка світу в олімпійському виді і по праву вважаються однією з найсильніших двійок Європи. Дівчата підтвердили свій статус, найсильніший український екіпаж фінішував з особистим рекордом і з рекордом каналу (по тихій воді), який є конкурентоспроможним на світовому рівні – 1.56,31, повідомляє офіційний сайт Федерації каное України. Людмила Лузан і Анастасія Четверікова стануть першими українськими каноїстками, які виступатимуть на Олімпійських іграх.
Таким чином, із десяти українських спортсменів, що захищатимуть спортивну честь нашої держави в Токіо, п’ять представлятимуть Полтавщину. Окрім Людмили Лузан, Павла Алтухова та Дмитра Янчука, на Олімпіаду відібралися байдарочниці Марія Кукліновська та Марія Кічасова-Скорик. Ще одна наша спортсменка – Діана Танько – є запасною.
Попереду у наших веслувальників іще чемпіонат Європи в Познані (Польща), який відбудеться 3–6 червня, а далі – курс на Токіо!