Український православний календар

Із Різдвяних послань

Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського
(Українська Православна Церква)

Всечесні отці, боголюбні ченці та інокині, улюблені у Христі брати і сестри! Моя Богом дарована Полтавська паство!
Із сердечною радістю вітаю всіх вас із великим святом – Різдвом Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа!
Цей день переносить нас на дві тисячі років тому до Віфлеємської печери. Ми стаємо свідками чудесного явлення Ангелів віфлеємським пастирям і разом з ними чуємо спів: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління» (Лк. 2, 14).
У ці святі дні ми знову молитовно переживаємо найбільшу подію людської історії. У великому смиренні Своєму Господь побажав прийти на землю в образі людському, і народився Він не в багатому палаці, не в домівці сильних світу цього, але в убогому вертепі посеред пустелі. Першими дізналися про Різдво Христове не царі й вельможі, а прості пастухи. Саме до них були звернені ангельські слова, що сповістили світові про початок нової, християнської ери: «Не лякайтеся, я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям, бо нині народився Вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2, 10–11).
Нинішнє свято з новою силою запалює в нас віру, надію і любов. Адже Боговтілення – це «велика благочестя таємниця» (1Тим. 3, 16), що відкрила нам шлях у життя вічне, до торжества правди і добра. Боговтілення – це дар Божий людству: приймаючи Христа, ми стаємо причетними Його благодаті, Його силі, Його славі, Його істині й любові.
Всечесні отці, дорогі брати і сестри! Щиро вітаючи вас із цим великим святом, молитовно бажаю вам духовної і тілесної міці, радості й любові! Молюся про припинення усіляких напастей і негараздів у прийдешньому Новолітті, хай буде на землі мир і в людях благовоління! (Лк. 2, 14).
Світло Віфлеємської зірки хай осяє і наші душі! Хай примножиться віра наша! Хай зміцняться наша вірність Христу і наша готовність до виконання Його вічної заповіді любові!
Хай благословить Господь Вседержитель наш благочестивий український народ миром і хай буде завжди над нами благодатний Покров Цариці Небесної!

Поділися:

Добавить комментарий