Із сесії облради: пленарне засідання відбулося у Горішніх Плавнях

Із сесії облради: пленарне засідання відбулося у Горішніх Плавнях

Третє пленарне засідання 18-ї сесії обласної ради сьомого скликання відбулося на виїзді – в залі засідань Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (місто Горішні Плавні). Головна причина проведення сесії «не вдома» – ремонт сесійної зали. Інша, за словами голови обласної ради Олександра Біленького, – бажання народних обранців бути поближче до виборців.

Вів зібрання голова обласної ради Олександр Біленький (БПП). У роботі сесії взяв участь народний депутат України Сергій Каплін. Перед початком роботи хвилиною мовчання присутні вшанували памʼять загиблих в січні цього року в зоні АТО українських воїнів – сержанта 54-ї окремої механізованої бригади Сергія Іванова, мешканця Нових Санжар, і бійця цієї ж бригади Сергія Сергієнка із Новоаврамівки Хорольського району. Почесною грамотою Полтавської обласної ради нагородили ректора Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського Михайла Загірняка.

Протягом пленарного засідання було розглянуто більше 60 питань порядку денного. Зокрема прийняли звернення Полтавської обласної ради до Президента України Петра Порошенка, Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо законодавчого врегулювання питань пенсійного забезпечення військовослужбовців – ветеранів АТО, Збройних сил України, органів внутрішніх справ,  ухвалили внесення змін до Програми розвитку та підтримки ПОКП «Аеропорт-Полтава» на 2017-2020 роки, внесли зміни до цільової регіональної програми «Власний дім» на 2017-2021 роки, погодили надання ТОВ «Техмолпром» без проведення аукціону спецдозволу на видобуток питних підземних вод Сарського-2 родовища (м.Гадяч), ТОВ «Укроліяпродукт» – дозвіл на геологічне вивчення і дослідно-промислову розробку питних вод власного водозабору на території Зінькова.

На території санаторію «Слава», що знаходиться в Миргороді, відтепер теж видобуватимуть мінеральні столово-лікувальні води – відповідне рішення було підтримане більшістю депутатів. Вони також підтримали реорганізацію комунального закладу «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація», прийняття-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.

Депутати також проголосували за затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки кількох земельних ділянок на території Дмитрівської сільської ради міста Горішні Плавні для фермерської діяльності; підтримали депутатське звернення до керівництва «Укрзалізниці» щодо відновлення руху потягів сполученням «Кременчук-Київ» і запит депутата Ігоря Скляра («Свобода») до міського голови Полтави Олександра Мамая про необхідність збереження маршруту міського транспорту загального користування №18.

Пропозиція депутата Тетяни Микуці («Свобода») звернутися до Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки й ухвалення проекту Державної програми забезпечення житлом сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, також знайшла підтримку колег.

Наприкінці пленарного засідання, у «Різному» депутат Валерій Прядко (Соціал-демократична партія) зачитав підписане головами усіх фракцій депутатське звернення до начальника головного управління Національної поліції в Полтавській області Андрія Замахіна та керівника обласної прокуратури Миколи Кармазіна з вимогою вжити дієвих заходів щодо припинення діяльності субʼєктів грального бізнесу, що працюють без відповідних ліцензій.

***

Під час брифінгу Олександр Біленький поінформував про роботу обласної ради протягом найближчого півріччя:

– Ми плануємо провести низку виїзних тематичних сесій обласної ради, присвячених проблемам екології, культури, інфраструктури тощо. Вони будуть відбуватися в районах. Приміром, це, тобто третє пленарне засідання 18-ї сесії обласної ради сьомого скликання планували провести в селі Омельник Кременчуцького району, де мали намір ознайомитися із потужностями «Укртатнафти» на прикладі нафтопереробного заводу (знаходяться у Кременчуці. – Авт.) і обговорити проблеми екології, але з технічних причин в останній момент нам у цьому відмовили, тож довелося швидко шукати інше місце для проведення сесії, й нас прийняли у Горішніх Плавнях. На майбутнє це може бути Миргород, Лохвиця, Гадяч, де, ймовірно, проводитимуться дводенні виїзні сесії обласної ради.

За словами Олександра Біленького, капітальний ремонт сесійної зали, де зазвичай відбуваються пленарні засідання обласної ради, і технічне переоснащення, тобто придбання та встановлення нової системи для голосувань обійдеться бюджету області загалом у 15 мільйонів гривень. У планах – за півроку завершити реконструкцію й переоснащення сесійної зали і повернутися до звичайного режиму роботи.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА

«Зоря Полтавщини»

Фото Олександра ГОДИНИ.

Добавить комментарий