Як боротися з  "тихим убивцею"?

Як боротися з «тихим убивцею»?

Головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Костянтин ВАКУЛЕНКО розповів про актуальні питання профілактики та лікування артеріальної гіпертензії.

– Артеріальну гіпертензію називають «тихим убивцею», яка уражує понад 30 відсотків населення нашої планети. Щороку цю хворобу виявляють у 1 мільйона українців, у нашій державі зареєстровано понад 12 мільйонів осіб, хворих на гіпертензію. Близько 35 відсотків мешканців Полтавщини мають підвищений артеріальний тиск! Це – дуже тривожна статистика.
Костянтин Вакуленко розповів про те, що потрібно знати кожному з нас про своє здоров’я, свій артеріальний тиск та які саме існують ризики захворіти на цю недугу.
Основні фактори ризику, говорить лікар, поділяються на ті, які не можна змінити. До них належать: вік та стать людини, адже найчастіше хворіють чоловіки, старші за 60 років. А є фактори ризику, які можна змінити, що допоможе запобігти виникненню хвороби та її ускладненню: насамперед це – гіподинамія, пасивний спосіб життя, надмірна вага тіла, підвищення рівня цукру в крові, наявність шкідливих звичок (зловживання алкоголем, тютюнопаління, яке втричі збільшує ризик розвитку гіпертонії).
«Впливаючи на ці фактори ризику, ми можемо захиститися від появи грізної хвороби. Адже наявність самого по собі підвищеного тиску вже є передумовою для виникнення в майбутньому таких небезпечних для здоров’я людини ускладнень, як інсульт та інфаркт міокарда. На жаль, вони часто забирають життя наших рідних та близьких», – зауважив лікар.
Тож, якщо в родині були гіпертоніки, необхідно бути насторожі. Систематично слідкуйте за рівнем артеріального тиску, хоча б раз на рік робіть аналізи крові на біохімічні показники та рівень цукру. Підвищений рівень холестерину та цукру – тривожні сигнали, які свідчать про те, що необхідно вживати негайних заходів. Насамперед варто зовсім відмовитися від шкідливих звичок та звернути увагу на раціон харчування. Вам доведеться відмовитися або принаймні обмежити вживання гострих приправ, солі, тваринних жирів. Краще щодня їсти побільше фруктів. А готуючи їжу, надавати перевагу варінню і запіканню.
Проте не тільки раціон харчування є запорукою подолання гіпертонії. Необхідно докорінно змінити спосіб життя. Передусім – уникати психоемоційних та фізичних перевантажень, не допускати перевтоми, стежити за вагою тіла.
А якщо гіпертонія вже дала про себе знати, на гайте час, терміново йдіть до сімейного лікаря, який підбере лікування, що підходить саме вам, і не займайтеся самолікуванням!
«Запобігти завжди легше, ніж вилікувати. Перефразовуючи один з відомих висловів, я скажу так: «Бережи тиск з молоду і ти проживеш довше!» – наголошує Костянтин Вакуленко.

Прес-центр департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий