Як нарощувати видобуток газу та скільки разів у село приїде пошта?

Як нарощувати видобуток газу та скільки разів у село приїде пошта?

Про це та багато іншого говорили на координаційній раді при голові обласної ради

Почати стосунки з чистого аркуша – пропозиція надракористувача

Саме цього, за словами директора із земельних відносин ПАТ “Укргазвидобування” Володимира Соколовського, хоче керівництво товариства. На засідання координаційної ради прибула ціла делегація, в тім числі й директор “Полтавагазвидобування” Олександр Кобеза. Згідно з урядовою програмою, у 2020 році вітчизняний видобуток має становити 20 мільярдів кубометрів газу. Натомість обсяг продовжує падати, площ для розвідки, пошукових робіт та буріння немає. Щоб змінити ситуацію, “Укргазвидобуванням” розроблено екологічну програму, вводиться нова технологія утилізації шламів, нові – безпечніші – способи буріння, екологічний моніторинг (води, повітря). Пропонується дольова участь у ремонті доріг, розписана покроково. Новація – розробка проектів водогонів. У ході обговорення Володимир Соколовський висловив готовність оплачувати аналізи води та повітря у будь-яких незалежних лабораторіях – до і після проведення бурових робіт.
До місцевих бюджетів почали надходити кошти згідно із законом 3038 (5 відсотків від рентних платежів). Як повідомили представники ПАТ “Укргазвидобування”, тільки Сенчанська ОТГ у січні отримала за рахунок цього 4 мільйони 707 тисяч гривень, у лютому – 4 мільйони 57 тисяч. Це при тому, що бюджет усієї громади за минулий рік склав менше 10 мільйонів гривень.
Попри це у чотирьох районах – Диканському, Карлівському, Новосанжарському та Машівському – роботи вести неможливо через позицію тамтешніх землекористувачів. Слово мали керівники проблемних районів. Голова Карлівської районної ради Петро Світлик зауважив, що левова частка навантаження (медицина, освіта, позашкільні заклади) лежить на районному бюджеті, а більша частина коштів надходить саме у сільські. У Драбинівській ОТГ є проблема із землекористувачем, бо дороги, якими навіть зерно возити неможливо, в районі розбиті вщент тяжкою технікою ГПУ. На відновлення потрібні десятки мільйонів. От громада дозвіл і не дає. Звісно, ці біди збиралися десятиліттями, й вирішити їх водночас не вийде.
Керівники Полтавського, Машівського, Лохвицького районів подякували ГПУ “Полтавагазвидобування” за тісну співпрацю й підтримку. На це голова облради зауважив: якщо все так добре, не треба просити грошей у обласному бюджеті. Додав, що почалася нова інформаційна атака на обласну раду через велику кількість ненаданих погоджень на розробку надр. “На жаль, з питань видачі спецдозволів на користування надрами існує чимало спекуляцій. Тому вкотре наголошую: Полтавська обласна рада не проти нарощування видобутку газу в Україні. Більш того, ми готові усіляко сприяти цьому процесу. Але, шановні видобувні компанії, виконуйте законодавство, дотримуйтесь екологічних норм, рахуйтеся з інтересами людей, які проживають на відповідній території, – ніхто вам слова не скаже”, – заявив Олександр Біленький.

Якщо в селі менше 100 мешканців, пошта приїде раз на тиждень

Про реформування відділень Полтавської дирекції ПАТ “Укрпошта” інформував зібрання її директор Андрій Рижов. Плани дуже амбітні: міжнародна співпраця, нарощування авіаперевезень, “№ 3 роботодавець в Україні”, “найбільша бізнес-лінія”. Натомість заступник голови обласної ради Анатолій Ханко попросив розповісти про стратегію закриття сільських поштових відділень та чому листоноші отримують там по 1700 гривень зарплати на фоні мільйонних заробітків столичних чиновників поштової галузі. Директор “баснословні” заробітки заперечив, а закриття віддлень назвав “переформатуванням”. Поскаржився на застарілий автопарк, термінову потребу в комп’ютеризації та найбільшу по Україні кількість сільських відділень у нашій області. У цьому році комп’ютери запрацюють у 144 відділеннях, котрі обслуговують більш як по 2 тисячі абонентів. 34 з них – вже у квітні. У села, де мешкає до 100 людей, пошта доставлятиметься 1 раз на тиждень, від 100 до 500 – двічі на тиждень, до 1200 – тричі, більше 1200 – 4–5 разів.
Запитання від керівників районів стосувалися занедбаних приміщень, неприбраного сміття навколо них. Як пояснив Андрій Рижов, у Котелевському районі відділення будуть об’єднуватися: “Ми – не благодійна організація”. Працюватимуть пересувні відділення, як у Чернігівській області. Миргородську владу турбує не лише закриття відділень та скорочення людей, а й переведення податку на доходи фізичних осіб із Миргорода в Полтаву: “Пільгу на оренду ви у нас просите, не в обласному центрі”. Один із керівників Полтавського району звернув увагу на те, що поштове відділення поряд зі ЦНАПом валиться, навколо – сміття. Петро Світлик зауважив, що деякі відділення таки закриваються, а “…у Голобородьківку на пошту я не заходжу, незручно. Буржуйку там “зварив” чоловік заввідділенням, він же й дрова для неї у лісосмугах рубає. Хоч тепло своїм людям зробіть!” Маючи свого часу найкращу мережу по Україні, “Укрпошта” лише в Карлівці скоротила кількість відділень із 5 до 2. Натомість “Нова пошта”, починаючи з нуля, вже має 2 відділення і відкриває третє. Усі зауваження по суті Андрій Рижов пообіцяв врахувати.

Обласний конкурс проектів розвитку громад

На координаційній раді також ішлося про напрями обласного конкурсу розвитку територіальних громад області на 2018 рік – інформував заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Віктор Гришко. Конкурсу вже 8 років, він встиг стати банком інноваційних ідей. У числі лідерів – Лохвицький, Чорнухинський, Козельщинський, Решетилівський, Пирятинський, Новосанжарський райони. У цьому році дещо змінилися напрямки: просто заміна вікон чи утеплення фундаменту не приймаються – акцент зроблено на впровадженні відновлювальних джерел енергії та енергоефективного обладнання.
Про Школу місцевого самоврядування обласної Асоціації місцевого самоврядування інформував її виконавчий директор Володимир Микійчук.

Ольга ЩЕГЛОВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий