Як не вірус, то інфекція

Ситуацію із захворюваності на кір в області, як і загалом в Україні, можна назвати такою, що стабілізується. За словами завідувача організації епіддосліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Андрія БАЙБАРЗИ, в області, як і загалом в Україні, встановилася стійка тенденція до зниження рівня захворюваності.

Зокрема за 16 тиждень цього року (станом на 22 квітня) в області зареєстровано 11 випадків кору, що на 1 випад менше, ніж за попередній тиждень. Захворювання зареєстровані в Полтаві (7 випадків) та по 1 випадку в Гребінківському, Диканському, Кобеляцькому, Новосанжарському районах. Загалом же продовжується значне перевищення багаторічних показників. Варто додати, що на аналогічному тижні минулого року було зареєстровано 32 випадки кору. До слова, з початку цього року в області зареєстровано 287 випадків, що майже вдвічі більше минулорічних показників. Найвищий рівень захворюваності з початку цього року – в Шишацькому та Гребінківському районах і в Полтаві. Хоча “вільних” від кору територій в області немає.
Ознаки кору: якщо у вас підвищилася температура тіла й це пов’язано з симптомами органів дихання (кашель, нежить або кон’юнктивіт, світлобоязнь чи сльозотеча), а також з’явилися висипання на шкірі – треба залишатися вдома, в жодному випадку не можна виходити в місця скупчення людей.
* * *
Також в області зареєстровано 80 випадків гострих кишкових інфекцій, що на 23 випадки менше, ніж на попередньому тижні. Загалом захворюваність по області на 13% перевищує рівень середніх багаторічних показників. Перевищення середніх багаторічних показників спостерігається у Зіньківському, Лубенському та Пирятинському районах.
Спостерігається на Полтавщині й скарлатина (8 випадків за тиждень), це менше середнього багаторічного показника. А ще зареєстровано 113 випадків вітряної віспи, 3 випадки хвороби Лайма, 2 з яких у Полтаві та в Новосанжарському районі, та 2 випадки гострого вірусного гепатиту.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий