Інформаційний кур’єр

Як оформити допомогу при народженні дитини онлайн

Допомогу при народженні дитини призначають одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною.
Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 гривень, виплата якої здійснюється: одноразово у сумі 10320 гривень; решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 гривень на місць.
Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше, ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
Послугу призначення допомоги при народженні можна отримати комплексно через послугу «єМалятко», яка включає в себе перелік державних послуг, заповнивши лише одну заяву.
Які це послуги? Для замовлення доступні 8 послуг: 2 – базові (обов’язкові) та 6 – на вибір.
Базові послуги: державна реєстрація народження; визначення походження дитини. Послуги на вибір: призначення допомоги при народженні; реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; призначення допомоги багатодітним сім’ям; реєстрація місця проживання дитини; присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР); визначення належності дитини до громадянства України; внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів; оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї.
Звертаємо увагу! Оскільки державна реєстрація народження є базовою (обов’язковою) послугою, сервісом «єМалятко» можуть скористатися лише ті батьки, які ще не отримали свідоцтва про народження дитини.
Комплексна послуга «єМалятко» надається у режимі офлайн-тестування у пологових будинках, Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) та відділах Державного реєстру актів цивільного стану (ДРАЦС).

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального
захисту населення облдержадміністрації

Поділися:

Добавить комментарий