Інформаційний кур’єр

Як отримати послуги реабілітації дітям з інвалідністю?

Кабінетом Міністрів України 14 грудня 2019 року прийнято постанову №994 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року за №309», якою внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.
З 2020 року послуги реабілітації у рамках державної програми надаються усім дітям з інвалідністю незалежно від нозологій, відповідно до медичних показань.
Для надання реабілітаційних послуг у 2020 році області виділено з Державного бюджету 4,9 мільйона гривень.

Куди необхідно звертатися та які документи подавати для отримання реабілітаційних послуг

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання:
– заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом із копіями;
– паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження, та/або інший документ, що посвідчує особу дитини;
– індивідуальну програму реабілітації, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
– виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о).
Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника вважається дата надходження заяви з документами.

Які установи можуть надавати послуги з реабілітації

Реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю можуть надавати заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремлені підрозділи, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційні установи, підприємства, заклади, зокрема їх відділення, структурні підрозділи незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі – реабілітаційна установа).
Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики за посиланням (https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html).
Перелік реабілітаційних установ не є вичерпним та формується Фондом соціального захисту інвалідів згідно із заявницьким принципом реабілітаційної установи. До вказаних реабілітаційних закладів станом на 06 лютого 2020 року належать 42 установи.

Який перелік реабілітаційних заходів надається дитині з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу в реабілітаційних установах

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально, залежно від потреб дитини, та включає:
– консультації лікарів, заняття з профільними лікарями й спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, лікар з лікувальної фізкультури або лікар із лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
– реабілітаційні послуги (комплекс процедур), зокрема фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Яка вартість реабілітаційних заходів для дитини з інвалідністю

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступенів, 16 тисяч гривень, III ступеня – 25 тисяч гривень.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступенів, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня. Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно. Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менш ніж 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.
Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.
Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту населення ОДА

Поділися:

Добавить комментарий