Як подати заяву про державну реєстрацію шлюбу онлайн і кому заборонено укладати шлюб

Як подати заяву про державну реєстрацію шлюбу онлайн і кому заборонено укладати шлюб

Стрімка діджиталізація, бажання громадян звертатися до державних органів через електронні сервіси, запроваджені карантинні обмеження – усі ці умови стали чинниками великого попиту веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» (https://dracs. minjust.gov.ua/).
Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун, сучасний онлайн-ресурс від Мін’юсту дозволяє усім охочим, не виходячи з дому, скористатися переліком послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема подати заяву на одруження. Для цього майбутньому подружжю необхідно зареєструватися на веб-порталі та здійснити 3 легких кроки: обрати дату, час церемонії та відділ державної реєстрації актів цивільного стану, де наречені бажають зареєструвати шлюб; оплатити державне мито та платну послугу, яку молодята виявили бажання отримати; заповнити заяву, додати квитанцію про сплату та відскановані документи, що посвідчують осіб молодят (у разі наявності – документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу).
Важливо пам’ятати! У разі, якщо заява не була підписана електронним цифровим підписом, молодятам необхідно не пізніше трьох робочих днів після отримання повідомлення про результати її розгляду звернутись особисто до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підписання заяви, сформованої на підставі звернення та пред’явлення оригіналів необхідних документів.
Нагадаємо, що органи державної реєстрації актів цивільного стану засвідчують стосунки між людьми, які досягли шлюбного віку (з 18 років, а з 16 – за рішенням суду), мають спільний намір створити сім’ю та не перебувають у подружніх відносинах.
Сімейний кодекс України чітко визначає коло осіб, яким заборонено брати шлюб. До цієї категорії потрапляють: родичі прямої лінії споріднення; рідні (повнорідні, неповнорідні) чи двоюрідні брат та сестра; рідні тітка, дядько та племінники; усиновлювач та усиновлена ним дитина. Проте і в цьому випадку є винятки. Судом може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між іншими його дітьми. Зареєструвати подружні відносини між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною можна лише в разі скасування усиновлення.
До речі, лише у жовтні поточного року фахівці міжрегіонального управління зареєстрували майже 1,5 тисячі шлюбів, коли молодята дотримались нормативно визначених умов. Зокрема на Полтавщині утворилося понад 600 родин.

Поділися:

Добавить комментарий