Як погода впливає на організм людини

Як погода впливає на організм людини

Чи може холод викликати проблеми з серцем, магнітні бурі – головний біль, а сира погода – загострення ревматизму? Науковці спробували відокремити міфи від фактів, і ось що з цього вийшло.
Наш настрій залежить від погоди – це загальновідомо й не потребує доказів. Але як бути з іншими феноменами, які відносять до розряду народних прикмет? Результати, отримані під час проведених досліджень, не залишають сумнівів: наш організм реагує навіть на незначні зміни в атмосфері. І хоча багато з цих феноменів ще не до кінця вивчені й чекають наукових доказів, ми поговоримо про найвідоміші.

Феномен №1 – проблеми з серцем і холод

Взимку не тільки зростає захворюваність на грип та ГРЗ, але й підвищується ризик серцевих нападів. Так, у порівнянні з літом або весною, взимку смертність від серцево-судинних захворювань підвищується на 40%.
Як показує дослідження вчених із Медичного коледжу Університету Пенсільванії, ризик зростає ще більше при фізичному навантаженні на відкритому повітрі, наприклад, під час прибирання снігу. Холод підвищує артеріальний тиск, а це в свою чергу збільшує ризик серцевого нападу. Під час фізичного навантаження підвищується потреба організму в кисні, ми починаємо вдихати більше повітря.
«Якщо ви виконуєте ізометричну роботу й при цьому вдихаєте холодне повітря, то й серце зазнає більшого навантаження, споживаючи більше кисню», – каже директор Інституту серця і судин при згаданому коледжі Лоренс Сіноуей.

Феномен №2 – магнітні бурі і головний біль

Учені з японського Медичного університету Доккіо досліджували вплив сонячної активності на здоров’я. Особливо їх цікавило, чи дійсно магнітні бурі здатні викликати головний біль і загальне погіршення самопочуття.
Як зазначив автор дослідження, доктор Казухіто Кімото, вчені виявили чіткий зв’язок між метеорологічними змінами й виникненням головного болю. Дослідники попросили 28 учасників експерименту вести щоденник болю протягом цілого року. Пацієнти хворіли на мігрень. Потім учені порівняли записи пацієнтів із даними сусідньої метеостанції і виявили, що падіння атмосферного тиску викликало в учасників експерименту погіршення самопочуття.
Інше дослідження також відзначило залежність стрибків атмосферного тиску й збільшення продажів болезаспокійливих засобів. За припущеннями вчених, падіння атмосферного тиску призводить до порушення роботи вестибулярного апарату. За цим слідують напади запаморочення і головний біль.

Феномен №3 – сира погода і біль в суглобах

Ревматизм посилюється від сирої погоди – цю поширену думку вчені віднесли до розряду міфів. Хоча існує багато історій про зв’язок між дощовою вітряною погодою і запаленням суглобів, але цей феномен не отримав наукового підтвердження. Вчені проаналізували 9 досліджень, що стосуються впливу погоди на загострення ревматоїдного артриту. В результаті не виявили жодного випадку, що стабільно повторювався. Тоді звідки береться ця гіпотеза?
Як припускають учені, вся справа у переконаності наперед. Якщо ви впевнені, що дощ викликає біль у суглобах, то ви якраз і запам’ятаєте саме ті дощові дні, коли погіршувалося самопочуття. І проігноруєте ті, коли під час дощу все було добре.
Але деякі дослідники не вважають ці висновки остаточними й припускають, що, вивчаючи зв’язок між сирою погодою і болем в суглобах, було враховано не всі фактори. Наприклад, були пацієнти на вулиці чи вдома, що вони робили і як були одягнені.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий