Як покращити кровообіг у ногах

Як покращити кровообіг у ногах

Варикозне розширення вен, втома ніг і поганий кровообіг – ось найбільш поширені проблеми у жінок після 40.
Наші нижні кінцівки є зоною «обміну рідин». Тобто це кінцева точка шляху вен і артерій, звідки відбувається так зване «венозне повернення» (у напрямку до серця).
У цьому процесі беруть участь кровоносні судини, лімфатична система, плазма і білки.
Але якщо щось йде не так, рідина починає накопичуватися в ногах і не може «повернутися» в призначене місце. Це поширена проблема, оскільки велику частину часу ми проводимо сидячи або стоячи (коли ноги виявляються внизу).
Сила тяжіння, спричиняючи тиск на ноги, робить свою справу і викликає такі симптоми: втому, набряки, оніміння, варикоз.
Для попередження цієї проблеми або ж її вирішення дуже важливо змінити свої щоденні звички. Спочатку це може здатися важким (або навіть нездійсненним), але з часом ви досягнете позитивних результатів.
Отже, зверніть увагу на такі рекомендації по поліпшенню кровообігу в ногах:
1. Міняйте положення тіла.
Якщо ви працюєте в офісі, то постарайтеся час від часу вставати з-за свого столу і здійснювати невеликі «прогулянки».
Ще ви можете поставити лавку або перевернути кошик для паперів догори дном, щоб поставити на нього ноги під час роботи за комп’ютером.
Якщо ваші посадові обов’язки вимагають від вас проводити велику частину робочого часу стоячи, то намагайтеся посидіти хоча б декілька хвилин кожну годину.
У тривалих поїздках в літаку або в потягу використовуйте підніжки і вставайте зі свого місця при кожній нагоді (чим частіше, тим краще). Якщо ви подорожуєте на автомобілі, робіть «технічні» зупинки кожних 1–2 години.
2. Не забувайте про фізичну активність (тренування).
Тільки не подумайте, що ваші тренування обов’язково мають бути інтенсивними і виснажливими. Звичайної прогулянки (тільки щоденної), плавання або їзди на велосипеді буде цілком досить.
Для активізації кровоносної і лімфатичної системи важливі легкі, але тривалі навантаження. Тому постарайтеся знаходити у своєму розкладі хоча б по 30 хвилин на зайняття спортом.
3. Пийте більше рідини.
Відмінний спосіб поліпшення циркуляції крові в ногах – споживання великої кількості рідини, вона допомагає виводити токсини з організму разом із сечею.
Важливо пити воду, натуральні соки і трав’яні настої (наприклад, із розмарину або хвоща, оскільки вони є сечогінними).
Уникайте споживання алкоголю, газованих напоїв і кави, оскільки вони можуть дати зворотний ефект. Не забувайте і про кількість: бажано споживати близько 2 л води на день. У жаркі дні і при інтенсивних тренуваннях цю кількість слід збільшити до 3 л.
4. Піднімайте ноги.
Підводити ноги можна не лише на робочому місці, але і повернувшись додому. Це також допоможе поліпшити циркуляцію крові у ногах.
Коли ви сідаєте, наприклад, подивитися телевізор, підніміть ноги на журнальний столик або на банкетку.
Коли ви лягаєте спати, покладіть ноги на узголів’я ліжка або підніміть їх, спершись об стіну (досить всього декількох хвилин).
На сон можете підкласти собі під литки подушку. Ідея полягає в тому, щоб ноги виявилися трохи вищі за серце.
5. Їжте більше фруктів і овочів.
Оскільки фрукти і овочі містять велику кількість води і поживних речовин, вони ідеально підходять для того, щоб стати основою здорового раціону харчування. Це допоможе вам впоратися із затримкою рідини в організмі й поліпшити кровообіг у ногах.
Адже коли наш раціон переобтяжений білками й жирами, лімфатична система просто не може працювати належним чином.
Так що постарайтеся виключити зі своєї дієти усі продукти, що сприяють згущенню крові й перешкоджають обміну рідин у тілі.
По можливості споживайте сезонні фрукти і овочі, бажано в сирому вигляді.
6. Холодний душ.
Перш ніж вийти з душу, направте холодний струмінь на ноги. Можете чергувати холодну воду з гарячою.
Цей спосіб подарує вам миттєве полегшення, якщо ви відчуваєте біль і втому в ногах після робочого дня. Також ви можете повторювати цю процедуру вранці, щоб уникнути наслідків тривалого спокою (коли ноги залишалися в одному положенні).
7. Зменшіть споживання солі та цукру.
Натрій і глюкоза – два головні вороги лімфатичної і кровоносної систем нашого організму, а тому дуже важливо скоротити їх споживання.
Сіль підвищує артеріальний тиск, сприяє затримці рідини і порушує роботу нирок. Замінити її можна ароматними травами або морською сіллю (у невеликій кількості).
Цукор, у свою чергу, підвищує рівень інсуліну в крові і призводить до збільшення ваги тіла. Так що віддавайте перевагу натуральному меду, стевії або ріжковому дереву, щоб підсолодити десерти і напої.
8. Робіть масажі.
Щоб поліпшити кровообіг у ногах, можете поробити собі масажі, повернувшись додому.
Після душу (застосовуючи техніку чергування холодної і гарячої води), крапніть собі на долоні декілька крапель ефірної олії розмарину і енергійно втирайте її в ноги і стегна. Після закінчення процедури підніміть ноги вгору (покладіть на подушку або на стіну) і полежте так хвилин 30.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий