Як поліпшити сон

Як поліпшити сон

Багато людей скаржаться на постійне недосипання. Дехто, щоб упоратися з цією проблемою і повернути собі повноцінний нічний відпочинок, вдається до народних рецептів, інші звертаються до аптек за розрекламованими на телебаченні снодійними препаратами.
Утім, можна спробувати вплинути на неприємну ситуацію й по-іншому. Найперше – переглянути умови, в яких ми готуємося до сну. Адже іноді ми самі провокуємо неминуче безсоння та погане самопочуття.

Перед сном необхідно розслабитися. Природно, це буде складно зробити після бурхливих веселощів, інтенсивних спортивних тренувань, з’ясування стосунків, відвідування новинних порталів в Інтернеті чи перегляду телевізійних передач. За спостереженнями вчених, навіть ті, хто майже миттєво засинає перед телевізором, не можуть повною мірою відновити свої сили, такий відпочинок складно назвати здоровим.
Поліпшити сон допоможе розслаблююча тепла ванна, сеанс ароматерапії, читання улюбленої книги, приязне спілкування з коханою людиною. Приблизно за годину до сну рекомендується «приглушити» в кімнаті світло. Візьміть до уваги, що для повноцінного сну дорослої людини перешкодою може бути навіть світло нічника, яке зазвичай допомагає заснути маленьким дітям. Не сприяють сну й будь-які «палаючі» індикатори сучасних електронних пристроїв.
Баланс тепла і прохолоди. Неможливо повноцінно відпочити в кімнаті, де жарко й душно. Поліпшити сон допоможе провітрювання, охолодження повітря до 18–20 градусів, при необхідності – його зволоження.
Недарма народна мудрість рекомендує нам тримати голову в холоді, а ноги – в теплі. Науково доведено, що зігрівання кінцівок сприяє розслабленню, якнайшвидшому засинанню.
Вечірній будильник. Ми звикли використовувати будильник лише для ранкового підйому, але вчені довели, що не менш ефективним є його застосування і з повністю протилежною метою. Під час експерименту сигнал будильника встановлювався на вечірній час, коли було необхідно відправлятися в ліжко. Дисципліноване ставлення до відбою дозволило учасникам експерименту не тільки вчасно лягати спати, а й висипатися та прокидатися з ранку в потрібний час.
Ліжко – місце для сну й відпочинку. Здавалося б, з чим тут можна посперечатися, але насправді багато людей люблять в ліжку перекусити, подивитися телевізор, поговорити по телефону, а то й попрацювати на ноутбуці.
Таким чином, ліжко перестає асоціюватися винятково зі сном. На підсвідомому рівні воно вже пов’язане із заняттями, які можуть вимагати концентрації уваги та посиленої розумової діяльності. У результаті все це заважає швидкому засинанню і повноцінному відпочинку.
Крім того, варто приділити увагу належній якості постільних речей, а також моделі самого ліжка, яке має бути максимально зручним.

Поділися:

Добавить комментарий