Як «порозумітися» з нутріями

Як «порозумітися» з нутріями

Чимало господарів, які утримували кролів, стали займатися нутріями. Причин такого переходу досить багато: нутріям не потрібно робити жодних щеплень, і вони практично не хворіють, потребують менше догляду, ніж вухані, неперебірливі у їжі, а старі кролячі клітки легко переробити під клітки для нутрій, оббивши їх зсередини жерстю. Проте багатьох охочих завести цих тварин відлякує страх перед їх різцями та стереотип про те, що вони є агресивними і малоконтактними. Як порозумітися з нутріями? Про це розповів полтавець Олег ПОПОВ, з яким вдалося познайомитися у одній з соціальних мереж.

На жаль, лише поодинокі власники домогосподарств на Полтавщині розводять цих милих тваринок, тоді як основна маса сконцентрована на теренах Західної України. Схоже, що тамтешні кліматичні умови, багато природного корму для нутрій та водойм роблять цих домашніх тварин для тамтешніх мешканців цікавішими. А можливо, серед головних причин малопоширеності розведення нутрій саме у нашій області є відмова багатьох селян від утримання великих площ городів, бо ж саме городина, соковиті корми і коренеплоди, є важливим і нічим не замінним елементом раціону нутрій.
Розводити нутрій можна як у вольєрах, так і у клітках. Кожен господар вирішує сам, який метод є для нього доступнішим. Головне, щоб у одній родині на дорослого самця припадало по п’ять самочок. Як же привчити до себе нутрій? По перше, нутрії як і коти, чутливі до звуків і не люблять різкого шуму. Говорити з ними потрібно лагідно і привчати до свого голосу. Тварини ці ласкаві і зовсім не агресивні. Через невеликий проміжок часу звикають до нового господаря, легко йдуть на контакт, підходять і просять смачну їжу. У моїй родині навіть внуки бавляться з маленькими нутренятами і не бояться їх. Тримати тваринок потрібно строго горизонтально, поклавши одну руку під грудну клітку, а іншою – утримуючи за хвіст у місці його входу в тулуб. Якщо взяти нутрію за кінчик хвоста, їй буде боляче, і це може викликати агресію. Нутрія першою ніколи не нападе, але захищатися буде. Варто зазначити, що нутрія за своїм походженням належить більше до водоплавних тварин і зовсім не має нічого спільного з пацюком. Тому при правильному триманні вона ніяк не зможе вкусити власника, бо цьому заважатиме товста м’язиста шия, яка не може повертатися, як у пацюків, на всі боки. Але тримання тварин за хвіст головою вниз (голова нижче тазу) небезпечно для життя звіра і може спричинити крововилив у голову.
Нутрії – тварини розумні і мають непогану пам’ять. Тому якщо тікають з дому, часто повертаються по своїх же слідах. При груповому утриманні молодняку потрібно стежити, щоб між малечею не було бійок. Таке трапляється рідко, а якщо малеча одного віку, практично не трапляється. Найзабіякуватіших та покусаних варто відсаджувати в інші вольєри. Укуси лікуються звичайним йодом, зеленкою, спреєм для ран.
Нутрій не можна назвати дбайливими батьками, до малечі ставляться байдуже. Самки ніколи не проявляють агресії як до своїх, так і до чужих малюків, але й не захищають їх від хижаків. На відміну від кроленят, нутренята народжуються вже повністю сформованими з шерстю, і швидко починають вчитися жити самостійно, відходячи від матері. Їх можна брати на руки і привчати до себе, пригощати улюбленими смаколиками – морквою, буряком, гарбузом. Для попередження весняних авітамінозів всім тваринам регулярно варто давати зелений гіллячковий корм. Спробуйте ризикнути і завести цих милих тваринок!

Записала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий