Як повернути герані її колишню красу?

Восени минулого року на мій день народження діти подарували мені кущик герані у вазоні. Я дуже люблю “калачики”, як їх називають у народі, й у мене є кілька рослин, що яскраво цвіли. Та з часом втратили свою декоративність – листя на багатьох пагонах пооблітало, а в молодого ростуть надто довгі черешки, квітів майже немає. Підкажіть, чи можна повернути моїй герані її колишню красу і як це правильно зробити?..
Лілія ЯВОРІВСЬКА.
м. Полтава.
Відповісти на це запитання ми попросили квітникарку Ірину ІВАСЮК:
– Щоб ваша герань знову тішила око, рослини треба час від часу формувати шляхом обрізування. Весна – найкращий час для цієї операції. Гострими садовими ножицями укорочуємо кожен облисілий пагін так, щоб на ньому лишилося не більше 3–5 бруньок (на стовбурцях вони помічені світлими лусочками). Обрізані рослини треба підживити комплексним добривом і помістити їх на добре освітлене вікно. Незабаром почнуть відростати численні молоді пагони, що сформують в рослини пишну крону.
Обрізані верхівки пагонів не викидайте, а краще поставте їх у воду, додайте туди кілька крапель свіжого соку алое (природний стимулятор утворення коренів). Десь через тиждень-два на кінцях пагонів, занурених у воду, почнуть утворюватися корінці.

Поділися:

Добавить комментарий