Як позбутися капустянки: перевірені способи

Як позбутися капустянки: перевірені способи

Капустянка завдає великої шкоди городу. Вона знищує насіння, перегризає коріння, псує коренеплоди та бадилля – буквально змітає все на своєму шляху. І позбутися цього шкідника буває непросто. Але можливо.

Якщо міцне соковите листя рослин зненацька зів’яло, можливо, це перша ознака того, що на ділянці оселилася капустянка, пише видання «Сільський господар». Зверніть увагу, чи є в землі нірки та прориті тунелі. Саму капустянку можна й не побачити, більшу частину свого життя вона проводить у землі, але якщо виявили ходи, починайте діяти невідкладно, поки ненажерлива гостя не спустошила вашу ділянку.
Капустянки підгризають стебла та коріння рослин так, щоб тінь від листя не падала на місце кладки яєць. За цією ознакою на глибині близько 15 см іноді можна виявити яйцекладку, де буває 100–300 яєць. Якщо їх знищити, то до наступного сезону капустянок на городі буде менше.

Що приваблює капустянку на ділянку:

застосування свіжої органіки як добрива; гнойові й компостні купи та ями — там комаха зимує, а потім перебирається у ґрунт; близьке розташування ґрунтових вод і перезволоження замульчованих ділянок. Постійно мокрий ґрунт подобається капустянкам.

Як позбутися

Спосіб 1. Позбавити спокою
Регулярно розпушуйте ґрунт на глибину до 15 см. Там, де ділянку глибоко перекопують навесні та восени, капустянка не залишиться — її житло наражається на постійну загрозу. До того ж у такий спосіб кладка шкідника вийде на поверхню.
Спосіб 2. Влаштувати мильний душ
Якщо помітили на ділянці скупчення капустянок, розведіть у 10 л води 50 г господарського мила та 3 ст.л. прального порошку і вранці поливайте таким мильним розчином нори. Через кілька годин комахи вийдуть на поверхню — зберіть їх і знищіть.
Спосіб 3. Приготувати приманку
Відваріть зерна кукурудзи, пшениці, ячменю і додайте в «кашу» олію та інсектицид, наприклад, Террадокс (0,5 кг крупи, 15 мл олії та 20 г гранул препарату) або Актару (2 г на таку саму кількість зерна та олії). На городі на відстані 80–100 см зробіть борозенки завглибшки 2–4 см і розкладіть в них отруєну крупу.
Такий метод боротьби можна застосовувати не лише навесні, а й улітку, розклавши приманки в міжряддях.
Спосіб 4. «Гостинець» із магазину
Щоб не возитися з приготуванням приманки, в агромагазинах можна купити готові у вигляді гранул із привабливим для комах запахом. Вони також ефективні в боротьбі з небажаними претендентами на врожай.
Такі приманки розташовують по периметру або між грядками — препарат вносять у лунки завглибшки 3–5 см, зверху присипають землею та поливають. Навіть якщо капустянка з якихось причин не чіпатиме приманку, та згодом розчиниться в ґрунті й ніяк не зашкодить рослинам.

Поділися:

Добавить комментарий