Як позбутися мишей  у помешканні

Як позбутися мишей у помешканні

Восени власникам приватних будинків, а іноді й жителям багатоповерхівок чимало клопоту може завдати несподіване нашестя мишей. Гризуни шукають поживи й тепла, але під загрозою псування в помешканнях не тільки продукти харчування, а й меблі, електропроводка, шпалери й навіть стіни, бо ж сірі хитрунки прокладають собі на «захоплених» площах численні ходи.

Якщо миші живуть у приміщенні досить тривалий час, у ньому з’являється характерний кислуватий неприємний запах, якого досить складно позбутися. А люди ризикують втратити здоров’я, адже гризуни переносять збудників багатьох тяжких хвороб.
Знадвору миші найчастіше проникають у підвальне приміщення. Звідти їм найпростіше почати «освоєння» всього будинку. Якщо підвал завалений мотлохом, це лише спрощує завдання. Тому важливо тримати це приміщення в чистоті й порядку.
Серед найперших сигналів про появу небажаних «квартирантів» – погризені продукти харчування, залишені екскременти зі специфічним запахом, шурхіт і скрегіт у помешканні, який особливо чутно вночі. Не зволікайте, навіть якщо в будинку є кішка. У наш час пухнастики вже не так надійно захищають житло від мишей, як колись, бо ж зазвичай мають удосталь їжі й без полювання.
Боротьбу з гризунами слід починати з ретельної перевірки всього будинку на наявність мишачих нір. Якщо вони виявлені в стінах чи плінтусах, задуйте їх будівельною піною. Підлогу в помешканні вимийте за допомогою миючих засобів із синтетичними ароматизаторами чи розчином води з оцтом – миші не люблять цих запахів. Страждають вони й від запаху нашатирного спирту, тож змочені ним ватяні кульки можна розкласти в місцях, де, ймовірно, влаштували собі сховок шкідники.
Якщо не маєте наміру купувати мишоловки чи спеціальну отруту, скористайтеся народними методами відлякування гризунів. Допоможуть рослини, запаху яких вони бояться. Причому застосовувати їх можна як у свіжому, так і в сухому вигляді. Йдеться про кінзу, ромашку, м’яту, полин, бузину, медунку собачу, пижмо. Унюхавши їх, миші будуть змушені шукати собі іншого укриття на зиму, а у вашій оселі знову запанує спокій.
Із відкритих інтернет-ресурсів.

Добавить комментарий