Як позбутися плісняви  в приміщенні

Як позбутися плісняви в приміщенні

Поява плісняви в помешканні в осінній період, коли надворі вогко й холодно, – досить поширена проблема. І вирішувати її потрібно без зволікань, адже пліснява розростається дуже швидко, проникаючи в товщу стін. Надалі позбавитися її буде складніше й обійдеться це дорожче.

Інспектуємо помешкання. Існує кілька основних причин, які провокують появу плісняви в будинку: підвищена вологість, погана вентиляція, недоліки опалювальної системи (якщо якась частина будинку прогрівається більше, ніж інша, перепад температур створює сприятливе середовище для появи в приміщенні плісняви).
Щоб виявити причину в кожному конкретному випадку, необхідно звернути увагу на розташування ділянок, де з’явилася пліснява. Якщо вона поширюється на підлозі й на нижній частині стін, найімовірніше, причина в сирому підвалі. Необхідно ретельно його оглянути, усунути протікання, якщо вони є. Також бажано зробити гідроізоляцію і обробити стіни спеціальним засобом для профілактики грибка в будинку.
Пліснява на стінах може бути наслідком поганої теплоізоляції. Особливо страждають дерев’яні будинки. Також стіни можуть промерзати через наявність щілин і мікротріщин, а промерзання призводить до перепаду температур і появи плісняви.
Якщо характерні чорні цятки з’явилися на стелі, найімовірніше, протікає дах. Всі щілини потрібно ретельно загерметизувати, інакше дощі й талий сніг продовжуватимуть невпинну руйнацію покрівлі та «підгодовуватимуть» цвілеві гриби, які й утворюють на поверхнях характерний нальот – плісняву.
Небезпечне для здоров’я сусідство. Не завжди пліснява в будинку з’являється в таких місцях, де її можна відразу помітити. Але є ознаки, за якими нескладно запідозрити, що не все гаразд. Зокрема це – специфічний запах вогкості. Відчувши його, необхідно ретельно оглянути весь будинок із метою виявлення плісняви. Іноді вона ховається за присунутими впритул до стін меблями. Чорні плями роздивитися легше, але пліснява буває і білого кольору. Вона так само шкідлива для здоров’я людини.
Спори цвілевих грибів, потрапляючи у повітря, можуть викликати такі захворювання, як астма та хронічний бронхіт. Досить часто люди, які не зважають на наявність у помешканні плісняви й ніяк із нею не борються, страждають на головні болі, відчувають, як їм здається, безпричинну слабкість, нудоту. Причому зі зміною місця проживання настає істотне поліпшення стану здоров’я. Найприкріше, що найуразливішими перед дією цвілевих грибів є маленькі діти та люди похилого віку.
Спеціальні антисептики. Нині в продажу є багато засобів, за допомогою яких можна позбавитися плісняви в помешканні. Але потрібно пам’ятати, що всі вони борються тільки із зовнішніми проявами. Щоб уникнути повторного розростання грибка, необхідно спочатку усунути причину його появи. В особливо критичних випадках може знадобитися навіть капітальний ремонт у приміщенні. Найчастіше ж достатньо усунути всі можливі джерела вогкості (щілини і тріщини в стелі, стінах, підлозі), налагодити систему вентиляції, перевірити на справність і за потреби полагодити систему опалення, щоб не було перепаду температур.
Особливу увагу варто приділяти догляду за місцями з підвищеною вологістю – у квартирі це, передусім, ванна. Після водних процедур бажано насухо витирати кахлі й душову кабіну.
Виявлену на стінах кімнати плісняву найзручніше зчистити з поверхні за допомогою шпателя. Але будьте готові, що доведеться зчищати штукатурку з ураженої ділянки до самої цегли чи бетону. Потім поверхню обробляють спеціальними антисептиками. Рекомендуєтьcя наносити їх кілька разів. Після того, як поверхня повністю висохне, можна її штукатурити, клеїти шпалери і т.п.
Народні методи. Якщо пліснява в помешканні тільки-но з’явилася і ви вчасно це помітили, варто спробувати знищити її народними методами. Найдієвіше вони працюють на кахлевих поверхнях у ванних кімнатах.
*Уражену грибком ділянку посипте содою і залийте оцтом. Почекайте, поки піна осяде, і промийте поверхню теплою водою з миючим засобом.
* Поставте у ванній кімнаті ємність з водою, у яку додано трохи йоду.
* У 2,5 літра води розчиніть1 склянку бури (натрієва сіль борної кислоти). Щіточкою нанесіть отриманий розчин на проблемну ділянку. Надалі його можна не змивати.
* В 1 літр води влийте 4 столові ложки оцту. Протріть цим розчином кахлі, шви між ними, силіконовий герметик.
* В 400 мілілітрів води додайте 2 чайні ложки олії чайного дерева. Влийте розчин в пульверизатор для обприскування квітів і розпорошіть на кахлі. Необхідності його змивати немає.

(За матеріалами інтернет-сайтів himanaliz.ua, gospodarochka.in.ua).

Поділися:

Добавить комментарий