Як правильно вибрати і садити троянди

Як правильно вибрати і садити троянди

Купуючи саджанці троянд, зверніть увагу на таке:
– коренева система повинна бути розвинута і мати дрібні додаткові корінці;
– бруньки повинні знаходитися в стадії спокою і зелені;
– пагін повинен бути зеленим та напівздерев’янілим.
Якщо троянда відноситься до груп флорібунда, чайно-гібридні, поліантові, то стебло повинне бути довжиною 25 см. Якщо це група виткі і напіввиткі, то стебло повинне бути довжиною не менше 75 см.
Посадковий матеріал продається упакованим – із закритою або відкритою кореневою системою. Друге зустрічається частіше. Купуючи саджанці з відкритою кореневою системою, пам’ятайте, що корінці можуть бути підсохлі. Якщо вони є такими, то перед посадкою замочіть їх на ніч (кущ повністю), але якщо корінці при згині ламаються, то такі саджанці краще не купляти.
Купивши саджанці троянд, постарайтеся посадити їх відразу на постійне місце, зробивши посадкову яму (в залежності від конфігурації корінців) так, щоб вони вільно розмістилися в ямі. На дно ями необхідно насипати гірку землі, потім опустити коріння в глиняний розчин на 2–3 хвилини. Саджайте троянду обережно, присипайте коріння перегноєм. Місце щеплення повинне бути нижче рівня ґрунту на 2–3 см. Після посадки добре помийте рослини водою і коли вода увійде в землю і ґрунт осяде, тоді підсипте землі до рівня посадкової ями.
Перед посадкою надземні пагони обріжте, залишивши 2–3 бруньки на кожному з 2–3 пагонів для троянд групи чайно-гібридні, поліантові і флорибунда. Якщо це виткі, то залишають 8–10 бруньок на 2–3 пагонах, всі інші пагони – мілкі, криві і т.п. – обрізають. Після посадки кущ троянди засипають на 10 см, після того, як бруньки підуть в ріст, кущ треба розкрити (весною) і далі піклуватися весь вегетаційний період: рихлити, поливати, підкормлювати і робити формуючі обрізки. Місце для висадки троянд слід вибирати сонячне, бо вони не переносять затінення.

Тетяна Власюк,
фітосанітарний інспектор.

Поділися:

Добавить комментарий