Як швидко висушити одяг узимку та уникнути проблем із грибком та цвіллю

Як швидко висушити одяг узимку та уникнути проблем із грибком та цвіллю

У холодну пору року процес висихання одягу на балконі затягується, а в оселі від нього утворюється вогкість і пліснява. Однак, якщо знати кілька хитрощів, то подібних неприємностей можна уникнути.
Не перевантажуйте пральну машину
Коли одягу, що потребує прання, накопичилося багато, спокуса закинути до барабана все й одразу дуже велика. Але завжди краще не перевантажувати пральну машину. Якщо одягу багато, краще зробити кілька прань, ніж одне. Речі не тільки краще пратимуться, а й їх можна буде розвісити на мотузках ширше, в добре розправленому вигляді. Так одяг висохне швидше.
Сушіть одяг на вулиці навіть за мінусової температури
Одяг можна сушити і на вулиці. За це ми маємо подякувати сублімації – коли тверда речовина (у цьому випадку лід) одразу переходить у газоподібний стан, минаючи рідку фазу. Що це означає для вашої білизни в теорії? Мокрі джинси на мотузці в січні замерзнуть, а потім лід зрештою сублімується у водяну пару, і одяг стане сухим.
Однак, вивішуючи одяг на мороз, пам’ятайте, що лід має властивість розширюватися і може зіпсувати деякі види тканин. Щоб уникнути цього, додатково віджимайте одяг у пральній машині. Максимально видалити надлишки води з тканини можна, загорнувши її в махровий рушник і додатково віджавши.
Струшуйте одяг перед сушінням
Перед тим, як розвішувати білизну, бажано ретельно струсити кожну річ і повісити її на мотузку в положенні, що сприяє швидкому висиханню. Наприклад, якщо це толстовка, розстебніть її; якщо штани, розсуньте їх.
Продумуйте, які речі і куди будете вішати
Слід заздалегідь подумати, де розвісити ті чи інші речі буде краще. Толстовки та светри найкраще вішати на зовнішні зав’язки, а ніжну спідню білизну й тонкі піжами – на внутрішні. Можна під час розвішування чергувати речі: на одну лінію вішайте більші й товстіші речі, які сохнуть довше, а на кожну другу – делікатніші й дрібніші, наприклад, нижню білизну та футболки. Тоді між ними буде більший потік повітря.
Частіше провітрюйте квартиру
Під час сушіння білизни бажано провітрювати квартиру. Завдяки цьому в стіни не буде проникати волога, дім не буде схожий на сауну, і ви уникнете проблеми з грибком або цвіллю.
Ukr.Media

Поділися:

Добавить комментарий