Як у бідній країні  заможнішають чиновники

Анатолій Бистрай, член політради політичної партії “Основа”.

Як у бідній країні заможнішають чиновники

Ситуація в Україні щодо якості управління є досить плачевною. У 2017 році за показником Public-sector performance рейтингу Global Competitiveness Index WEF, наша країна посіла 103-тє місце у рейтингу якості управління. Традиційно низькі позиції спричинені досить високою кількістю чиновників та держслужбовців на душу населення. За різними підрахунками експертів, один чиновник обслуговує 155 громадян!
Невиконання покладених на них функцій досить дорого нам обходиться як платникам податків. Фонд оплати праці чиновників вищих категорій (міністрів, керівників інших державних органів та їхніх заступників) був збільшений за період незалежності практично у 5 разів. Такі зміни недопустимі у бідній країні.
Сьогоднішні технології вийшли на небувалий рівень та дозволяють замінити більшу частину функцій чиновників сучасними технологічними рішеннями. Необхідно провести інвентаризацію всіх послуг держави і максимально впровадити те, що у розвиненому світі називається e-government – електронний уряд. Таким чином можна оптимізувати витрати на утримання чиновників, підвищити ефективність роботи уряду та зменшити рівень корупції – комп’ютеру неможливо дати хабар.
Протягом цього тижня команда партії “Основа” проводила опитування полтавців стосовно доцільності скорочення чисельності чиновників на 30 відсотків. Участь у даному заході взяли близько 500 полтавців та разом із Наталією Щербак, головою Полтавської обласної організації партії “Основа”, долучились до вуличної дискусії.
“Чиновники та держслужбовці покликані слугувати українському народу, а не вирішувати особисті питання та питання наближених осіб. Натомість що ми маємо? Полтавці кинуті сам на сам зі своїми проблемами, нас ігнорують та не чують можновладці! Виникає питання про їхню доцільність при владі та взагалі про наявність “непрацюючих” посад, підрозділів та управлінь”, – розповіла Наталія Щербак, голова Полтавської обласної організації партії “Основа”.
У ході опитування полтавці підтримали ініціативу політичної партії “Основа”, тому що переважна більшість полтавців зіштовхнулась з безладом у державних інстанціях, нераціональністю та неефективністю прийняття управлінських рішень на будь-якому рівні.
“Зменшивши кількість чиновників, при сталому фонді оплати праці ми зможемо підняти на конкурентний рівень зарплату держслужбовців і зробити її затребуваною, бо у державних інстанціях з року в рік спостерігається дефіцит кваліфікованих кадрів. Поряд з усім комплексом дій потрібно оптимізувати й структуру нарахування зарплатні, у якій її рівень напряму залежав би від виконання KPI (Key Performance Indicators – фінансова та нефінансова система оцінки, яка допомагає організації визначити досягнення стратегічних цілей) міністерством чи підрозділом. Таким чином оптимізована структура нарахування платні мала б наступний вигляд:
– посадовий оклад – 40–50% у структурі оплати праці;
– надбавки постійні (ранг та вислуга років) – 10–15%;
– надбавки за KPI – 10–25%;
– премії – 5%”, – розповів Анатолій Бистрай, член політради Полтавської обласної організації політичної партії “Основа”.
У команді політичної партії “Основа” впевнені, що саме шляхом оптимізації керівного апарату всіх рівнів влади за рахунок зменшення кількості чиновників та переходу на сучасні технології, ми зможемо мінімізувати рівень корупції у провладних структурах та перерозподілити кошти з утримання чиновників на соціально значущі галузі для українців.

Прес-служба політичної партії “Основа”.

Поділися:

Добавить комментарий