Як виростити ожину  із живців

Як виростити ожину із живців

«У дитинстві наша родина мешкала на заході України, й ми малими залюбки ласували лісовою ожиною. Вона була така солодка й запашна, що де там малині!.. Ото захотіла і в себе на присадибній ділянці посадити рослину мого дитинства. Але саджанці ожини дуже дорогі, а пенсія в мене маленька. Бачила, що в сусідки росте ожина, то хочу попросити в неї кілька живців, але не знаю, чи можна з них виплекати плодоносні рослини. То, може, підкажете?..»
Ірина УДОВІЧЕНКО.
м. Хорол.
– Вирощування ожини із живців – це справа не тільки перспективна, а ще й цікава. От тільки уявіть: якщо живці місцями зрізів поставити у воду, то в результаті утвориться коріння, але не внизу, а на верхівці. Тих, хто знається на ягідництві, така «поведінка» ожини зовсім не дивує.
Але є набагато простіший спосіб отримати якісний посадковий матеріал ожини. Справа в тім, що рослини цієї культури, як і більшість сортів спорідненої з нею малини, утворюють велику кількість відростків (до 25 штук з одного погонного метра коренів). Можна розмножувати ожину й кореневими живцями. Для цього у вересні-жовтні рослину обережно підкопують, вибирають довгі корені і ріжуть на частини із бруньками. Потім таких «діток» розміщають у заздалегідь підготовлених (викопаних і добре политих) борозенках. До осені наступного року із таких живців відростуть пагони з добре розвиненою кореневою системою. Їх і можна буде використовувати для посадкового матеріалу.

Відповідь підготувала агроном Марія ПРИХОДЬКО.

Поділися:

Добавить комментарий