Як визначити «курячий» вік

Як визначити «курячий» вік

Кожен птахівник хоче знати, якого віку його птах. Це необхідно для того, щоб оцінити несучість. Молоді кури можуть зносити по яйцю щодня, а зрілі квочки несуться рідко. У перші три роки птах здатний добре нестися, даючи великі, смачні яйця. Після трьох років якість і кількість яєць погіршуються. За зовнішніми ознаками можна дізнатися приблизний вік птиці. Щоб визначити його більш-менш точно, рекомендується застосовувати відразу кілька способів. Це пов’язано з особливостями порід.

Діагностика за животом

Щоб дізнатися, скільки живе несучка, рекомендується промацати її живіт. У старих птахів він твердий, ожирілий. Це пов’язано з тим, що з часом кури набирають вагу, менше рухаються. Через невелику активність на животі відкладається жир, який робить живіт твердим на дотик. Молоді кури дуже активні, вони прагнуть першими добігти до годівниці. Старі птахи завжди тримаються осторонь, мало рухаються, неквапливо йдуть до місця годування. При пальпації живота у молодих птахів відчуваються м’якість, пружність.

Визначення за гребенем

Досвідчені птахівники знають, як за гребінцем визначити вік курки. У молодому віці він має яскраве забарвлення. При обмацуванні гребінець теплий. Це пов’язано з кращим його кровонаповненням. З роками колір гребеня змінюється, він стає тьмянішим, а якщо до нього доторкнутися – холодним через порушення кровообігу.
Однак недостатньо знати, як визначити вік курки за гребінцем, бо у деяких порід відтінок спочатку тьмяний. Щоб точно дізнатися вік, слід знати особливості породи.

За кольором дзьоба і лап

У курей в різні періоди життя лапи і дзьоб мають різні відтінки. У молодих особин вони яскраво-жовті. З роками відтінок тьмяніє. Це відбувається не тільки з дзьобом, але і з лапками: вони стають сіруватими, з вираженими лусочками.
Якщо лапки гладкі й рівні, а колір їх яскравий, то це говорить про те, що птах молодий. У старих курей відтінок лап сіруватий, на них є глибокі тріщини, виражені лусочки великого розміру.

Поділися:

Добавить комментарий