Як врятувати городину  від білокрилки

Як врятувати городину від білокрилки

Білокрилка капустяна хоч і має особливу пристрасть до капусти, на честь якої і отримала назву, але останніми роками комаху можна спостерігати буквально на всьому: огірках, перці, баклажанах, томатах. Досвідчені городники відмічають особливо велику кількість білокрилки цього року.
Ця комаха дуже маленька за розміром (1,5–5 міліметрів), біленька, зазвичай із жовтуватим відтінком, зовні схожа на звичайну міль.
Виявити шкідника досить просто: при дотику до ураженої рослини мошки розлітаються, але важливо звертати увагу і на личинки, які білокрилка відкладає. Вони зовсім маленькі, овальної форми, зелено-прозорого кольору. Додамо, що самка білокрилки за сезон здатна відкласти до 150 яєць.
Заражене листя рослини на своїй поверхні має плями білого нальоту. Сам шкідник ховається на зворотному боці листка.
Дієвий метод проти білокрилки без усякої хімії описаний в Telegram-каналі «Дача. Сад та город».
Досвідчені городники можуть приготувати «нехитрий» розчин на основі харчової соди за цим рецептом: на 5 літрів води слід додати 1 столову ложку харчової соди і 1 столову ложку перекису водню 3%, і закріплюємо таким інгредієнтом, як йод, – 1 чайна ложка.
Отриманим розчином слід кропити листя капусти знизу листа, зі зворотного боку, де є білокрилка. Ефект від такого перевіреного методу має вас порадувати.
Використовують також механічний метод боротьби – в міжряддях рослин розміщують клейові пастки жовтого кольору (кусок фанери чи картону і покривають таку пастку клейкою речовиною (медом, клеєм плодових дерев). Білокрилку приваблює жовтий колір, сівши на липку поверхню відірватися вона вже не може.
Також використовують змивання шкідника мильним розчином (100 г господарського мила (без ефекту відбілювання) на 10 л води).

Поділися:

Добавить комментарий