Про проблематику виявлення та збереження лісів, що природно виникли на ділянках сільськогосподарського призначення, вкотре йшлося під час виїзної наради за участю фахівців Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Полтавської ОВА, Спеціалізованої екологічної прокуратури, представників територіальних громад, екоактивістів.
Сучасна Полтавщина – потужний промисловий регіон із переважанням добувної, нафтопереробної та машинобудівної промисловості і одночасно – провідний виробник сільськогосподарської продукції в Україні, її житниця.
Унікальні особливості регіону, які полягають в інтенсивному використанні значних територій та природних ресурсів для задоволення потреб промисловості і сільського господарства, несуть в собі екологічні ризики, негативний вплив яких можливо мінімізувати цілеспрямованою і послідовною діяльністю зі збереження навколишнього природного середовища, невід’ємною складовою якого є ліси.
З метою захисту інтересів держави у сфері лісокористування та збереження самозалісених земель (фактично лісів) на виконання Указу Президента України №228/2021 від 07.06.2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» та Указу Президента України №675/2022 від 29.09.2022 «Про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29.09.2022 «Про охорону, захист, використання та відтворення лісів України в особливий період» територіальним громадам Полтавської області направлено листи з пропозиціями про віднесення виявлених, за результатами аналізу Геоінформаційних систем, потенційно самозалісених 25532 земельних ділянок до самозалісених на загальну площу 162325 га, у т.ч. з наявними кадастровими номерами на загальну площу 2866 га. Отримано позитивні рішення відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування Полтавської області на загальну площу 1696 га (59% від площ, які мають кадастрові номери). Відмовлено територіальними громадами області у віднесенні потенційно самозалісених земельних ділянок до самозалісених на загальну площу 849 га (30%), по решті 321 га (11%) отримані проміжні відповіді або відповідей не надано.
Віднесення ідентифікованих самозалісених земельних ділянок державної та комунальної форм власності дасть можливість значно збільшити лісистість області та наблизити її до оптимальної.
Щоб зберегти лісові насадження, громади можуть створити комунальне підприємство або передати залісені ділянки під охорону лісівників, зауважив заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олег Парфеня.
При передачі самозалісених ділянок у користування лісових філій області громади залишаться у виграші. Не потрібно буде витрачати кошти на догляд та захист лісу. Також це додаткові кошти у скарбничку громади. Адже лісові філії платитимуть земельний податок і рентну плату в місцевий бюджет. Усі роботи з формування земельних ділянок та їх передачу в постійне користування лісівникам фінансує ДП «Ліси України».
Прес-служба Північно-Східного МУЛМГ.
Вам також може сподобатись
Підтримайте «Зорю Полтавщини» – газету рідного краю
Інформаційний кур’єр
Малювати на стінах дозволяється: під Полтавою для сільських ліцеїстів обладнали незвичайне захисне укриття
Шановні читачі, передплатники «Зорі Полтавщини»!
Кобеляки «полатали». Гадяч – у ямах. Від дороги з Кременчука на Хорол лишилась тільки назва