Як змусити українську бджолу літати за європейськими стандартами

Як змусити українську бджолу літати за європейськими стандартами

Експорт продукції, яку виробляє агропромисловий комплекс України, нині складає понад 40% від загального експорту країни. Однак це далеко не межа можливостей вітчизняного сільгоспвиробництва. Аграрії виробляють більше і прагнуть експортувати більше своєї продукції. Вона якісна й смачна, про що свідчить неабиякий попит на вироблені в Україні споживчі продукти. Але на заваді невідповідність українських стандартів до європейських норм. До того ж, щоб отримати відповідний сертифікат якості для експорту, вітчизняним виробникам доводиться витрачати чимало часу, зусиль і коштів.
Коли в Україні відбудеться адаптація стандартів до законодавчих норм Євросоюзу, вітчизняним виробникам буде простіше й легше експортувати свою продукцію, вважає координатор офісу підтримки реформ Мінагрополітики і продовольства України Олена Березовська. За її словами, загалом нам потрібно привести до відповідності понад 200 законопроектів до стандартів ЄС.
“Адаптація до законодавства ЄС. Впровадження в Україні європейських норм: у фокусі малі та середні виробники аграрної продукції” – такою була тема дводенного регіонального тренінгу, що відбувся у Полтавській державній аграрній академії. У його роботі взяли участь фермери, представники об’єднань, кооперативів, фахівці галузі з кількох областей нашої країни. Вони мали нагоду почути фахову думку експертів, поділитися власним досвідом і проблемами на шляху до адаптації власної продукції до європейських стандартів.
Організатори та учасники тренінгу значну увагу приділили зокрема виробництву та експорту якісного українського меду. Зазначалося, що продаж цього цінного продукту за межі країни торік склав понад 60 тисяч тонн, тоді як квоти на експорт до країн ЄС були приблизно 7 тисяч тонн. Найбільшими споживачами нашого меду є США, Німеччина та Польща (понад 65% експорту). Ці країни торік закупили його на суму понад 56 мільйонів доларів. До речі, вітчизняні виробники вже вибрали цьогорічні квоти на експорт меду, соків і джемів до європейських країн. На зібранні йшлося також про адаптацію до законодавства ЄС у питаннях виробництва молочних продуктів і жирів, м’ясної продукції, яєць і птиці, напоїв, джемів.
Виробникам зазначеної продукції експерти запропонували покрокові правила підвищення якості кінцевого продукту з тим, щоб він був конкурентоздатним на європейському та світовому аграрних ринках.
Тренінг проводився спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України», Міжнародною благодійною організацією «Інформаційний центр «Зелене досьє», Спілкою виробників органічних продуктів «Органічна Україна» та ГО «Інститут дослідження адаптації законодавства» в рамках реалізації проекту «Підвищення поінформованості малих сільськогосподарських виробів щодо адаптації до європейського законодавства»

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий