Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

Розпочався навчальний рік. Школярі почали штурмувати нові вершини знань та вмінь. Варто зазначити, що цьогоріч відбулися певні зміни у вимогах, що стосуються наявності у дітей необхідних медичних довідок. За їх відсутності учень може бути недопущений до занять. Більшість батьків вирішили всі необхідні питання ще до 1 вересня. Але ще раз нагадуємо, які довідки відтепер конче необхідні для відвідування дитиною навчального закладу, а яку з вас вимагати не мають права.

ДОВІДКИ, ПОТРІБНІ ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ

1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».
Її ваш педіатр чи сімейний лікар видасть після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.
У довідці для школи лікар зазначає: прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать; місце проживання дитини, телефон батьків; найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас; дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного); висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків у цій довідці може бути зроблено відповідний запис); групу для занять фізичною культурою; рекомендації.
2. Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень».
Ця довідка містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.
Якщо дитина була вакцинована вчасно за календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.
Водночас у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення – планові чи пропущені.
Профілактичний візит до вашого лікаря – чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування.
Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, – безоплатні для вас, їх оплачує Національна служба здоров’я.

ЧИ ПОТРІБНА МЕДИЧНА КАРТА (ФОРМА № 026/О)

«Медична карта дитини» (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна – дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало у березні 2018 року.
Право на медичну таємницю гарантує ст. 39-1 Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII. «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», – йдеться у Законі. Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно в «Історії розвитку дитини № ___» (форма № 112/о) – медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

Підготовлено за матеріалами офіційного веб-порталу Кременчуцької міської ради.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий