Які вимоги до здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів діятимуть з 1 січня 2023 року?

Які вимоги до здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів діятимуть з 1 січня 2023 року?

На даний час питання здійснення розрахунків з використанням спеціальних платіжних засобів регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 р.
№ 878. Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 р. № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» визначено нові умови для здійснення розрахунків.
Так, відповідно до пункту 1 постанови № 894 торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно:
1) з 1 січня 2023 – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4 цього пункту);
2) з 1 січня 2024 – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4 цього пункту);
3) з 1 січня 2025 – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менш ніж 5 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4 цього пункту);
4) з 1 січня 2026 – торговці – фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.
Вимоги пункту 1 цієї постанови не поширюються на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, та протягом трьох місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації, звільнення від оточення (блокування) цих територій.
Відповідно до пункту 4 постанови № 894 постанова КМУ від 29.09.2010 р. № 878 втрачає чинність 1 січня 2023 року.

Головне управління ДПС у Полтавській області.

Добавить комментарий