Якщо є команда – результат не забариться

Краща доярка СТОВ “Мусіївське” Катерина Чернишова, головний зоотехнік господарства Павло Гаврик.

Якщо є команда – результат не забариться

СТОВ «Мусіївське» дванадцять років тому першим у Хорольському районі увійшло до агропромхолдингу «Астарта-Київ» – одного із найбільших вертикально інтегрованих аграрно-індустріальних холдингів країни. Відтоді й дотепер ця компанія постійно підтверджує статус надійного партнера та постачальника, впроваджує кращі міжнародні практики в управлінні та якості продукції, інвестує в інновації та сталий розвиток громад.
Знайомство зі СТОВ «Мусіївське» починаємо розмовою з директором товариства Наталією Гомон. Хоча на момент зустрічі ще не виповнилося й місяця перебування новопризначеного керівника у господарстві, вона чітко і впевнено демонструє глибокі знання щодо специфіки агропідприємства та фахової підготовки і досвіду спеціалістів. Відразу видно, що досвід, набутий на посаді заступника директора ТОВ «Астарта Прихоролля», став у нагоді.

Перше знайомство

Цікавимося, з якими підсумками господарство завершує рік і як вплинули на плани цьогорічні примхи погоди. Наталія Миколаївна розповідає, що у сільському господарстві кожен рік по-своєму складний. Нинішній – дуже засушливий, що не дозволило зібрати врожай, на який розраховували. На посівах цукрових буряків турбот у цьому році також додали довгоносики.
– Але колектив товариства, як і завжди, оперативно відреагував на виклики, пов’язані із завданою шкодою довгоносиком, тому деякі площі довелося пересівати, а на деяких – застосувати поверхневий обробіток, – говорить керівник. – Серед позитивів – урожай соняшнику. Його зібрано по 37 центнерів з гектара. Для нинішнього року – дуже гарний результат.
Будь-який успіх – це заслуга людей, – переконана Наталія Миколаївна. – Завдяки самовідданій, професійній праці агрономів, інженерів – усіх, хто задіяний на польових роботах, і отримали гарний урожай.
І, незважаючи на усі перипетії з посівами цукрового буряку, – говорить Наталія Гомон, – ми плануємо зібрати з гектара близько п’ятисот центнерів цукристих. Якщо команда працює на сто відсотків, самовіддано і з дотриманням технологій, можна значно зменшити ризики природного впливу і досягти наміченого.

Віддані своїй праці

У «Мусіївському» кожен працівник заслуговує на увагу, і про нього є що сказати. От, наприклад, Олег Максименко – один із найкращих головних агрономів у Хорольському районі. На цій посаді він працює майже усе трудове життя. Людина віддана і землі, і підприємству. Робота для Олега Миколайовича – це і будні, і свята, і задоволення. Адже його мета – досягнення якнайвищих виробничих показників. Наприклад, щоб досягти високої врожайності цукрового буряку в таких складних умовах, як нині, треба бути справжнім асом в агрономії. Тому що вирощування цукристих вимагає високої технологічної дисципліни, помноженої на знання і досвід.
Павло Гаврик – головний зоотехнік. Працював у господарстві, потім головою сільської ради і нині знову очолює сектор тваринництва СТОВ «Мусіївське». На фермах постійно поліпшуються умови праці, запроваджуються прогресивні технології, зростають якість молока та надої. Молоко лише екстра-класу.

Про господарство і керівника

На моє прохання Наталія Гомон більш детально розповідає про себе і господарство. Вона народилася у Хоролі, закінчила міську школу, здобула спеціальність бухгалтера-економіста в Полтавській державній аграрній академії, працювала у банківських установах. 2011 року доля звела її з «Астартою» (тоді агрофірма «Хорольська»).
Пройшла шлях від бухгалтера до керівника фінансових служб ряду підприємств. У зв’язку з реалізацією проекту з об’єднання кількох господарств агропромхолдинг довірив їй посаду директора СТОВ «Мусіївське». Наразі йдеться про інтеграцію зі СТОВ «Лящівка» (Чорнобаївський район Черкаської області). Вже нині СТОВ «Мусіївське» обробляє там 2700 гектарів ріллі – сіяли цукровий буряк та кукурудзу.

Якщо є команда – результат не забариться
Директор СТОВ «Мусіївське» Наталія Гомон.

Наталія Миколаївна перехід в аграрну сферу пояснює дуже просто – її привабили масштаби і пріоритети агрохолдингу, його значення у розвитку економіки України. Зокрема «Астарта-Київ» – один з найбільших платників податків у країні, в числі лідерів АПК, національний лідер у виробництві цукру. Свого часу СТОВ «Мусіївське» не могло впоратися з новими викликами, і це спонукало тодішнє керівництво звернутися за допомогою до цього інвестора. І нині досягати вершин СТОВ «Мусіївське» допомагає те, що воно перебуває у структурі «Астарта-Київ».
Усього в обробітку в «Мусіївському» 10 тисяч гектарів землі. Цьогоріч було засіяно 2828 гектарів озимою пшеницею (врожайність склала 53,5 центнера з гектара), 1982 гектари – кукурудзою (врожайність 75 центнерів з гектара), соняшником – 1119 гектарів (37,1 ц/г), цукрового буряку вирощено на площі 2596 гектарів, кормові культури – на п’ятистах гектарах.
Важливим напрямком стало молочне тваринництво. У господарстві дві молочнотоварні ферми – у селах Мусіївка та Шкилі, якими завідують Лариса Коткова і Алла Тетьора. Загальна кількість поголів’я нараховує 1278 голів, із яких корів – 700 голів.

І на фермі, й у полі роботи доволі

Знайомство з господарством продовжуємо на МТФ №2 ( с. Шкилі). Тут утримується 440 голів ВРХ, з них 310 корів. Обслуговує ферму шість доярок. Найкращий показник на фуражну корову на фермі і по СТОВ – у Катерини Чернишової. На середину жовтня – 7064 кілограми. А всього семитисячний рубіж на фермі перейшли три доярки. За прогнозом, за підсумками року, середні надої по фермі складуть 7200 кілограмів. Важливо додати, що СТОВ «Мусіївське» відправляє молоко на Яготинський молокозавод стовідсотково категорії «екстра».

Якщо є команда – результат не забариться
Завідувачка МТФ № 2 Алла Тетьора.

Головний зоотехнік господарства Павло Гаврик та завідувач ферми Алла Тетьора з гордістю розповідають про зміни, які відбулися на МТФ. Торік зробили ремонт дахів двох корпусів. Протягом 2018–2019 років обладнали «санпропускник», який включає кімнату для машинного прання, душові кабіни, санвузли, умивальники, роздягальні з шафами для одягу.
Оглядаємо лабораторію для визначення якості молока, де зберігаються контрольні зразки, пункт штучного осіменіння. Вражає сучасний вигляд приміщень, обладнання, чистота, порядок і стерильність. Весь облік по основному стаду і молодняку (фізіологічні показники, дані обстежень, історії хвороб та лікування, дані контрольних надоїв тощо) здійснюється за допомогою комп’ютерів. Для обладнання санпропускника було інвестовано майже мільйон гривень. Усю територію ферми огороджено згідно з нормативами. Павло Гаврик запевнив, що з кормами проблеми немає – заготовлено 9250 тонн силосу, 1373 тонни сінажу, 745 тонн сіна і 1831 тонну соломи.
На полях цукрового буряку, де йшло копання, зустрічаємося із головним агрономом товариства Олегом Максименком. Він очікує врожайність цукристих під 500 центнерів. Досягти показника вдається, на його думку, завдяки належним чином підготовленому грунту, гарному посівному матеріалу, вчасному посіву, дотриманню густоти рослин, виконанню усіх вимог технологій. Олег Миколайович на посаді головного агронома вже чотирнадцять років – з часу входження СТОВ «Мусіївське» у структуру «Астарти», яка сприяє застосуванню новітніх технологій, закупівлі нової техніки, найкращого насіннєвого матеріалу.

Якщо є команда – результат не забариться
Головний агроном господарства Олег Максименко та оператор навантажувача “ROPA” Євген Петриченко.

Робота у полі, як кажуть, кипить. Оператор навантажувача цукрових буряків «ROPA» Євген Петриченко, який працює у екіпажі з Романом Чернишовим, організацією робіт задоволений. Машини на завантаження подаються вчасно. Організовано якісне харчування. Тож ветеран АТО на умови роботи й оплату праці не скаржиться.

Соціальне партнерство для «Астарти» – пріоритет

До приєднання «Мусіївського» до «Астарти» соціальна політика господарства не була систематичною. «Астарта» налагодила і поглибила співпрацю безпосередньо з територіальними громадами. СТОВ «Мусіївське» має у Хорольському районі два відділки – на території Мусіївської і Вишняківської сільських рад. Проводяться зустрічі з головами сільських рад, складаються плани на наступний рік: які треба виділити кошти, за якими напрямками і на які об’єкти. Пріоритет надається конкретним проектам. Скажімо, в Мусіївці господарство допомагає у фінансуванні харчування школярів та вихованців дитячого садочка – незалежно від того, чи це діти працівників чи пайовиків. Цього літа, до нового навчального року, в школі відремонтували вбиральні, облаштували кабінки. Закуповується апаратура для будинку культури, придбаваються костюми для художньої самодіяльності, надається допомога в організації днів села, проводиться ремонт доріг.
* * *
Тож як підсумок нашої зустрічі і знайомства із товариством «Астарти» можна сказати – де працює фінансово і соціально відповідальне господарство, там завжди порядок і добробут та забезпеченість як кожної родини громади, так і всіх закладів соціальної сфери села.

Віктор КІКОТЬ.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий