Ялинкові іграшки ручної роботи

Ялинкові іграшки ручної роботи

Нині модно прикрашати ялинку однаковими чи подібними за стилем виконання і кольоровою гамою іграшками. Тож не всім хочеться чіпляти на святкове деревце різнобарвні кулі та строкато розфарбовані фігурки звірят, яким уже багато десятиліть. Утім, щоб придбати нові іграшки, знадобиться кругленька сума. Значно зекономити й оздобити ялинку в авторському стилі вдасться, якщо виготовити новорічні прикраси своїми руками.

Кулі з ниток. Для роботи знадобляться будь-які нитки, ножиці, повітряні кульки невеликого розміру, клей ПВА, вазелін, пінцет. У глибоченькій посудині змішайте клей із водою у пропорції 3:1. Замість клею можна використовувати крохмаль: 3 чайні ложки крохмалю додайте в склянку холодної води, ретельно перемішайте й доведіть до кипіння. Відрізи нитки зручної для вас довжини покладіть у клейку суміш на 5 хвилин.
Надуйте кульку, зав’яжіть, змастіть вазеліном і густо обмотайте нитками, щоб вона нагадувала кокон із невеликими просвітами. Кінець робочої нитки невеликим зусиллям притисніть до поверхні заготовки. У такий спосіб виготовте стільки кульок, скільки хочете використати для прикрашання ялинки. Залиште їх на застеленому папером столі сохнути протягом доби.
Далі візьміть ножиці й проколіть кульки всередині коконів, а залишки латексу повитягуйте пінцетом. На ялинку кульки можна підвішувати за допомогою ниток, зробивши просту петельку. Але цікавіше прикраси виглядатимуть, якщо під петельками зав’язати бантики з вузеньких стрічок.
Кулі з ниток можуть бути одного чи двох кольорів. Стрічку для бантиків підберіть так, щоб вона або гармоніювала з ними за кольором, або була контрастною.
Незвичайно виглядатимуть кульки, виготовлені за цим же принципом, але з тонкого мідного дроту. Звісно, що клей для цієї роботи не знадобиться.
Якщо є бажання, з кількох кульок легко виготовити новорічну іграшку у вигляді сніговика. Достатньо лише скріпити нитяні чи дротяні кульки разом і відповідно прикрасити.
Фігурки з фетру. Зазвичай такі прикраси для оздоблення ялинки об’ємні. Для роботи необхідно взяти кілька листків картону, відріз (чи клаптики) фетрової тканини, ножиці, голку, нитки, тасьму, дрібні ґудзики, вату.
Спочатку намалюйте на картоні обриси задуманих фігурок – зірки, звірята, чоловічки – і виріжте. Це будуть лекала. Далі з їх допомогою викройте з фетру необхідну кількість заготовок. Прикрасьте тасьмою і ґудзиками. Зшийте лицьові й зворотні деталі декоративним швом, залишивши невеликий отвір для наповнення фігурки ватою. Відтак зашийте й цей отвір, а до верху виробу пришийте петельку.
Іграшки з бісеру. Щоб виготовити такі вишукані прикраси, візьміть кулі з пінопласту, бісер, міцну нитку, голку, універсальний клей, застібки для намиста у вигляді петельки (продаються у магазинах для рукодільниць), вузенькі стрічки.
За допомогою голки понанизуйте на нитку бісер. Спочатку змастіть клеєм тільки нижню частину кульки з пінопласту і починайте укладати бісерний разок по спіралі. Так продовжуйте в напрямку до вершини. На завершення приклейте застібку й протягніть через неї стрічку.
В’язані прикраси. Для роботи підготуйте пінопластові кульки, товсту пряжу, клей, тоненький дріт, ножиці.
Невеликий шматок дроту (для петельки) зігніть в формі літери U. Гострими краями встроміть у кульку. Змастіть верхню половину кульки клеєм. Покладіть кінчик пряжі на кульку між дротом і почніть її обмотувати. Коли дістанетесь до ділянки, яку ще не обмотували, переверніть кульку вершиною донизу, візьміться за петельку, змастіть клеєм другу половину заготовки й продовжуйте обмотування, щоб уся кулька була закрита пряжею.
Іграшкове печиво. Такі прикраси для ялинки не тільки оригінально виглядають, а ще й чудово пахнуть завдяки використанню прянощів. Щоб виготовити іграшки у вигляді печива, візьміть 1 склянку яблучного пюре, 130 грамів меленої кориці, 1 столову ложку меленої гвоздики, формочки для печива.
Усі інгредієнти з’єднайте в мисці й збийте міксером. Потім розкачайте в пласт товщиною близько 6 мм. Якщо тісто прилипає до поверхні, посипте його корицею, як ви це робите борошном. За допомогою формочок для печива повирізайте майбутній декор. У кожній заготовці зробіть отвір для протягування нитки.
Викладіть заготовки на застелене пергаментом деко. Відправте в розігріту до 90°C духовку. Випікайте 1,5 години, щоб печиво стало дуже твердим. Інший варіант – висушити заготовки без нагрівання, природним способом, при кімнатній температурі протягом кількох днів.
Як не дивно, але такі іграшки чудово виглядамитуть протягом багатьох років.
Прикраси з цитрусових. Щоб зробити такий декор, знадобляться апельсини, лимони, грейпфрути, аніс, палички кориці, стрічки, намистини, клей. Поріжте цитрусові тонкими кружечками і сушіть у духовці при низькій температурі близько двох годин. Після цього в кожному кружечку зробіть отвір і протягніть через нього вузеньку стрічку, попередньо обклеєну намистинами. На цитрусову основу прикріпіть за допомогою клею палички кориці та зірочки анісу.
Ґудзикові іграшки-ялинки. Такі прикраси найкраще пасуватимуть до невеликої за розміром штучної ялинки з сріблястими чи білими гілочками. Для однієї іграшки у формі ялинки знадобляться близько півтора десятка ґудзиків зеленого кольору (різного розміру і різних відтінків), п’ять маленьких ґудзиків коричневого кольору (для імітації стовбура), дріт, кусачки, нитки.
Розсортуйте ґудзики за колірною гамою. Викладіть кожен набір за розміром у ряд. Зігніть шматок дроту навпіл. Відступіть від місця згину і перекиньте один кінець дроту через інший так, щоб вийшла петля. Надалі на ній можна буде закріпити нитку, щоб повісити іграшку.
На складені разом вільні кінці дроту нанизуйте зелені ґудзики, починаючи з найменшого. По черзі додавайте ґудзики більшого розміру. Кожного разу протягуйте дріт через 2 отвори на ґудзику. В ґудзиків з 4 отворами працюйте тільки з отворами по діагоналі.
Далі додайте кілька коричневих ґудзиків однаково маленького розміру, щоб позначити стовбур дерева. Знову перекрутіть дріт і відріжте залишки. Прив’яжіть до петлі нитку й чіпляйте прикрасу на ялинку.
Зірочки зі шпагату. Візьміть кілька аркушів паперу, кілька листків картону, джутові нитки (шпагат), олівець, лінійку, клей. Намалюйте зірку потрібного розміру на звичайному папері так, щоб всередині фігури була її зменшена копія. Потім серединку виріжте. Отримана заготовка буде лекалом, за допомогою якого можна вирізати з картону потрібну кількість заготовок.
Промені зірки повинні бути не надто вузькими – близько кількох сантиметрів. Щоб ущільнити конструкцію, складіть заготовки попарно.
Кінчик шпагату приклейте до заготовки будь-де, потім обмотайте ниткою всю заготовку, час від часу змащуючи шпагат краплею клею, щоб надійно закріпити. Нитку кладіть у процесі роботи максимально щільно, не залишаючи жодних зазорів.
За бажанням таку іграшку можна прикрасити, приклеївши на один із променів зірки натуральні ягідки шипшини чи інший декор.
Кульки в клаптиках. У такий спосіб можна оздобити старі тьмяні кулі, які вже втратили свою колишню красу. Для роботи знадобляться клаптики будь-якої тканини – комусь до вподоби іграшки в екостилі з мішковини, комусь – гламурний гіпюр, сяючий оксамит чи витончений шовк. Потрібні також тоненькі стрічки, щоб чіпляти прикраси на ялинку.
Обрану для оздоблення тканину поріжте на квадратні чи круглі клаптики. Потім у кожен клаптик замотайте іграшку, зібравши кінці тканини акуратними складками біля вершини кульки. Перев’яжіть стрічкою.
Якщо у вас небагато кульок, а результат сподобався, замотайте в клаптики тканини ущільнені грудочки наповнювача для подушок – холофайбера.
Щоб прикрасити ялинку в етностилі, замість звичайної тканини використайте канву для вишивання. На кожному клаптику канви вишийте візерунки червоними чи блакитними нитками. Краще обмежитися 2 – 3 видами візерунків, інакше ялинка виглядатиме надто строкато.
Стрічки можна замінити сплетеними з ниток для вишивання (у кілька складань) кісками, з китицями на кінцях.

(За матеріалами інтернет-сайтів).

Поділися:

Добавить комментарий