Ярмаркуйте  на здоров’я!..

Ярмаркуйте на здоров’я!..

«…Щойно благословилося на світ. Виткнуло заспаний писок сонце, стьобнуло промінням по луках, по степах, по садках, по левадах…
І видко: аж-аж-аж ген до того ліска, куди око дістає, дорогою вози потяглися… І кіньми, і волами, і коровами… І гарби, і вози, і возенята… З кучами, з сіном, з соломою… А на возах і кури, і вівця скручена, і теля мекає, підвестись намагаючись… А за возами і стригунці, і бузівки, і корівки з прив’язаними до хвоста телятками.
– Гей! Цоб! Цабе! Н-н-но!
На ярмарок!..»

Так описав ранкову дорогу на Сорочинський ярмарок наш земляк, неперевершений письменник-гуморист Остап Вишня.
Із того часу змінилося багато чого. Українці й полтавці пересіли на «залізних коней», а вози, воли й гарби можна побачити хіба що в театралізованих композиціях, та незмінним залишився національний дух ярмаркового дійства.
Сьогодні, 17 серпня, у селі Великі Сорочинці Миргородського району, на Жабокрицькому майдані, який нині розширився до 16 гектарів, розпочав роботу традиційний Національний Сорочинський ярмарок. Він триватиме до 22 серпня, тож поярмаркувати встигнуть усі бажаючі. А щоб дорога до Великих Сорочинців була легкою і зручною, полтавські автоперевізники організували додаткові рейси автобусів.
Цьогорічний ярмарок присвячений 30-й річниці Незалежності України й відбувається за підтримки Полтавської облдержадміністрації.
Національний Сорочинський ярмарок – це не лише свято торгівлі, а й найбільший в Україні і найвідоміший за її межами унікальний ярмарково-виставковий захід, де можна і свої досягнення продемонструвати, і в інших повчитися, й угоду про взаємовигідну співпрацю укласти. Адже в ярмаркуванні беруть участь представники Полтавщини, всієї України, близьких і далеких країн, приватні підприємці, майстри народних промислів, заклади громадського харчування, організатори колективних експозицій, пісенні, танцювальні та музичні колективи, окремі виконавці, організатори зон відпочинку та розваг. Тож можна буде купити й продати, скуштувати страви української кухні, послухати народні пісні і навіть зустрітися із самим Миколою Васильовичем Гоголем! Працюватиме тут й уже традиційне містечко народних умільців, де можна буде пройти майтер-класи із виготовлення глиняних горщиків і лозоплетіння, зліпити вареника чи галушку, повправлятися в ковальському ремеслі…
Тож поспішайте, буде цікаво, корисно і весело!..

Поділися:

Добавить комментарий