Юна козельщанка вдало дебютувала на Всесвітніх автоспортивних іграх у Франції

Юна козельщанка вдало дебютувала на Всесвітніх автоспортивних іграх у Франції

Всесвітні автоспортивні ігри (FIA Motorsport Games 2022) відбулися наприкінці жовтня у французькому Марселі. Участь у престижному турнірі взяли й українці. 12 гонщиків Національної збірної України віком 14–16 років заявили про свою участь у 9 дисциплінах із 17 наявних. Зокрема, дріфтинг, картинг Sprint Jr, автослалом, картинг-слалом, картинг Sprint Sr, кільцеві гонки F4, цифрові кільцеві гонки ESport, кільцеві гонки GT, кільцеві гонки Touring Car…

Якраз у дисципліні картинг-слалом (маневрування між перешкодами на швидкість на гоночному автомобілі – карті) Україну представила 14-річна Марійка Кравченко з Козельщини. Разом із напарником, киянином Іваном Кондратенком (обов’язковою умовою була участь у змаганнях парами: хлопець і дівчина) Марія змагалася з пілотами із 20 країн.
– Донька займається картингом із шести років, – розповідає Марійчина мама, Альона Кравченко. – Цей вид спорту для нас сімейний. Його розвитком у Козельщині свого часу займався наш дідусь, Іван Миколайович, а зараз юних картингістів навчає мій чоловік Михайло, беззмінний тренер і керівник гуртка з картингу Козельщинського будинку дитячої та юнацької творчості. Наша донька дуже наполеглива і цілеспрямована; минулого року стала четвертою на чемпіонаті України в класі ОК-junior та третьою у класі Natiolal rotax junior. Саме завдяки цим результатам Автомобільна федерація України запропонувала Марії участь у змаганнях FIA Motorsport Games 2022. Це такі собі Олімпійські ігри з автоспорту. Ми відразу погодилися, бо це унікальна можливість заявити про себе і збагатитися досвідом.
– Змагання проходили у Провансі, на Лазурному узбережжі Франції, – ділиться враженнями Марійка. – Тож найперше, що вразило, – це природа, гори, море. А вже згодом – ставлення французів до рідної мови. Нам є чому в них повчитися. Французи ніяк не хотіли переходити на англійську у розмові з нами. Під час змагань ми, українці, відчували підтримку від учасників із багатьох країн. Зокрема, потоваришували з поляками, грузинами, ізраїльтянами, спортсменами з Багамських островів. До речі, останні дуже підтримували наших.

Юна козельщанка вдало дебютувала на Всесвітніх автоспортивних іграх у Франції
Національна збірна України: горді бути українцями!

Марія завершила змагання, дійшовши до чвертьфіналу. Але й це неабияке досягнення, якщо врахувати, що підготовки майже не було, бо картинг-слалом – нова для неї дисципліна, а до цього дівчинка брала участь лише у шосейно-кільцевих перегонах.
– Звісно, результатом задоволена, – каже юна пілотеса. – Ми стали восьмими серед двадцяти однієї країни світу. Дуже сподобався такий івент, я щиро вдячна всім, завдяки кому ця поїздка відбулася: Миколі Сушку, Костянтину Касаю, Анні Прогуновій, Євгену Черняку; своїм батькам, рідним, друзям і тим, хто за мене вболівав. Там, у далекій Франції, ми відчували цю підтримку.
У будь-якому випадку – дуже почесно представляти свою країну на FIA Motorsport Games 2022 у складі Національної збірної України на трасі Paul Ricard у Марселі. Альона Кравченко вважає, що саме заради цього Марійчин дідусь Іван Кравченко колись давно започаткував картинг у Козельщині, посадив за кермо карта свого сина Михайла, а той, у свою чергу, – своїх обох дітей Павла і Марію. І саме заради цього свого часу маленька дівчинка у свої неповних шість років сіла за кермо страшно ревучої машинки. І не розлучається з нею ось уже вісім років.
Тож для Марії Кравченко сама участь у змаганнях такого рівня – неабияке досягнення. А перемоги ще будуть. Беззаперечно. Адже українці, як показує життя, – не здаються, вони непереможні.

Надія ЛИТВИН
Журналіст

Добавить комментарий