Юрій МАКСИМОВ:  «Ця нічия для нас дорівнює перемозі!»

Юрій МАКСИМОВ: «Ця нічия для нас дорівнює перемозі!»

Полтавська «Ворскла» на початку сезону продовжує свою безпрограшну серію. Вже сьому гру поспіль «ворскляни» заробляють очки і наближаються до повторення ще одного рекорду славетного для полтавського клубу сезону 1996/1997 років, коли «Ворскла» виборола бронзові нагороди чемпіонату України. Тієї осені безпрограшна серія полтавців тривала 8 матчів.

Гра «Ворскла» – «Шахтар» була центральним поєдинком 7-го туру Прем’єр-ліги, і страсті почали вирувати задовго до її початку. Як відомо, грати команди мали у Полтаві, але через карантинні обмеження матч спочатку перенесли до Олександрії, а потім «Шахтар» почав наполягати, щоб поєдинок відбувся у Києві. Після досить жорсткої реакції керівництва полтавського клубу, а мова йшла навіть про звернення до органів футбольного судочинства, усі зацікавлені сторони все ж прийшли до компромісу. Матч першого кола переноситься на київський стадіон НТК імені Баннікова, але у другому колі господарями поєдинку
з «Шахтарем» будуть «ворскляни», і гра навесні (якщо, звісно, коронавірус відступить) відбудеться на стадіоні «Ворскла» в присутності полтавських уболівальників.
Варто зазначити, що передматчева статистика була зовсім не на користь полтавців. Серія домашніх перемог «Шахтаря» над «Ворсклою» тривала 13 років поспіль. Переможну домашню ходу «гірників» полтавці не могли перервати 15 ігор (з 7 квітня 2007 року). І ось це сталося! Звичайно, хтось може сказати, що «Шахтар» втомився під час історичного для цього клубу і всього українського футболу виїзного матчу проти іспанського «Реала» (в якому донеччани сенсаційно перемогли – 3:2), але «Ворскла» минулої суботи у будь-якому випадку заслужила цю нічию. Команда боролася і домоглася свого!
Матч, як і очікувалося, розпочався з активних дій «Шахтаря», але першими «розпечатали» ворота номінальних господарів поля саме «ворскляни». Вже на сьомій хвилині гри, скориставшись помилкою супротивників, відзначився Кулач – 0:1. До речі, цьогорічна першість є надзвичайно результативною, м’яч В’ячеслава став ювілейним – п’ятдесятим із тих, що забивають команди-гості у своїх виїзних матчах. Всього ж голкіперам клубів УПЛ під час ігор семи турів, що вже відбулися, 140 разів довелося виймати «кулястого» із сітки воріт.
Зрозуміло, що після пропущеного м’яча «гірники» лише посилили тиск на оборону полтавського клубу, але «Ворскла», граючи на контратаках, знову ледь не засмутила «Шахтар». Той же Кулач ще двічі міг розписатися у воротах донеччан. Але не забиваєш ти, забивають тобі. І на 33-й хвилині матчу Манор зрівняв рахунок – 1:1.
Власне, як з’ясувалося пізніше, це був останній гол у звітній зустрічі. Незважаючи на те, що весь другий тайм «Шахтар» намагався вирвати перемогу, а «ворскляни» взагалі залишилися удесятьох (після вилучення на 53-й хвилині Альюна), цифри на табло до кінця гри так і не змінилися. Небезпечні моменти, які створювали «гірники», на щастя для полтавців, так і не завершилися результативним ударом – кілька разів ворота рятував Різник, іноді хибили самі донеччани. «Ворскляни» вистояли!
До честі коуча полтавців, коли періодично виникали епізоди, що потенційно могли призвести до взяття воріт «Шахтаря», Юрій Максимов «гнав» свою команду вперед. Один із таких моментів і всю гру головний тренер «Ворскли» прокоментував так: «Я вважаю, що захист – це напад. Можливість є, то треба намагатися «витиснути» максимум. Це кутовий – коли ще забивати? Треба до кінця йти і грати. Ми так награвали, у нас це розписано. Якщо ми ще і на кутовому будемо всі позаду стояти, який тоді сенс виходити на гру? У Німеччині кутовий – це пенальті! У третій грі поспіль у нас вилучення. Могли б десь і більше очок набрати – у тій же зустрічі з «Дніпром-1», та нічого страшного, не програли – це нормально. Одинадцять на одинадцять проти «Шахтаря» складно, а тут ще на одного менше. Зрозуміло, що суперник втомився, багато сил віддав у матчі з «Реалом», думки у нього вже про майбутню зустріч з «Інтером». Але для нас ця нічия дорівнює перемозі!»
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Різник, Яворський, Чеснаков, Альюн, Пердута, Пуцлін, Скляр, Ребенок, Кане (Челядін, 72), Степанюк (Щербак, 76), Кулач (Пешич, 87).
Результати інших матчів 7-го туру: «Динамо» – «Олександрія» – 1:0, «Олімпік» – «Десна» – 0:2, «Львів» – «Дніпро-1» – 1:3, «Інгулець» – «Маріуполь» – 1:1, «Колос» – «Минай» – 2:2, «Зоря» – «Рух» – 4:0.
* * *
Нічия «ворсклян» із «гірниками» дозволила київському «Динамо» після 7-го туру одноосібно очолити турнірну таблицю першості. «Ворскла» залишилася другою і тепер відстає від киян на два очки. Також на два очки «Ворскла» випереджає «Шахтаря», який іде третім.
Поєдинок 8-го туру Прем’єр-ліги «Ворскла» проведе на виїзді проти «Львова». Цей матч заплановано на неділю, 1 листопада, початок гри о 17-й годині.