Юрій МАКСИМОВ: «Ми не були впевнені у перемозі»  «Ворскла» – «Шахтар» – 0:2

Юрій МАКСИМОВ: «Ми не були впевнені у перемозі» «Ворскла» – «Шахтар» – 0:2

Центральним матчем 20-го туру чемпіонату Української прем’єр-ліги, без сумніву, був поєдинок між командами, які посідали друге і четверте місця турнірної таблиці, – донецьким «Шахтарем» і полтавською «Ворсклою».
Саме в цій зустрічі «біло-зелені» мали реальну можливість «поставити короля на трон», адже у випадку їхньої перемоги перевага лідера першості – київського «Динамо» – над донеччанами могла б сягнути 10 очок. Ліквідувати такий відрив за
6 турів, що залишилося зіграти у Прем’єр-лізі – 2020/2021, видається цілком нереальним. Тож «Шахтар» виходив на поле стадіону імені Олексія Бутовського з єдиною метою – перемагати. І своєї мети досяг…
Донеччани домінували на полі протягом усієї зустрічі, особливо помітно це було у першому таймі, коли полтавців двічі рятували обидві штанги воріт, а в одному з епізодів «Шахтар» чи не хвилину безперервно впритул «розстрілював» захисні «редути» полтавців. Але «Ворскла», не без підтримки її величності Фортуни, тримала нульову нічию аж до 42-ї хвилини зустрічі і навіть кілька разів мала шанс відкрити рахунок. Та «Шахтар» все ж забив м’яч «у роздягальню» за кілька хвилин до закінчення першого тайму. Відзначився Мораес, і на перерву команди пішли за рахунку 0:1.
Окрім пропущеного м’яча, в пасив першого тайму із впевненістю можна занести і втрату полтавцями двох ключових гравців. Тренерський штаб був вимушений замінити Ігоря Пердуту (він отримав сильний забій грудної клітки), а Олів’є Тілля, після зіткнення з колегою по команді Сергієм Яворським наприкінці першого тайму, взагалі винесли з поля на ношах (у нього діагностовано струс головного мозку).
Другу половину зустрічі полтавці розпочали досить активно, намагалися створити небезпеку біля воріт супротивника і… «впіймалися» на контратаці. Той же Мораес на 62-й хвилині поєдинку остаточно зруйнував надії «ворсклян» хоча б на нічию – 0:2. До речі, це був сотий гол лідера атак «Шахтаря» в чемпіонатах України. Власний рекорд встановив і гравець «Ворскли» Павло Ребенок, який на 75-й хвилині гри вийшов на заміну замість Луїзао. Звітний матч із «Шахтарем» став його трьохсотим поєдинком у чемпіонатах України. Та допомогти своїй команді провести хоча б «гол престижу» Павло теж не зумів. До кінця поєдинку жодній з команд змінити рахунок на табло не вдалося, донеччани спокійно довели матч до логічної розв’язки.
Відверто кажучи, схоже, що від початку зустрічі в перемогу над «Шахтарем» не вірили і самі «біло-зелені». Це визнав на післяматчевій прес-конференції коуч полтавців Юрій Максимов: «Кадрові втрати – так, без них не буває у футболі. Та ми просто вийшли на матч і не були впевнені, що можемо виграти, – ось це найголовніше. Заспокоював футболістів, казав, що нічого страшного немає. У кожній ситуації футболіст повинен бути впевнений у собі. У деяких моментах ми мали зберігати м’яч, але боялися його втратити, помилитися і… «по-простому» віддавали. «Шахтар» відсотків п’ятдесят не відбирав м’ячі – ми самі віддавали».
За «Ворсклу» в звітному матчі грали: Різник, Пердута (Скляр, 38), Яворський (Челядін, 66), Чеснаков, Якубу, Пуцлін, Луїзао (Ребенок, 75), Кулач, Тілль (Ндіайє, 46), Кане, Степанюк.
Результати інших матчів 20-го туру: «Дніпро-1» – «Львів» – 5:1, «Маріуполь» – «Інгулець» – 4:3, «Рух» – «Зоря» – 0:2, «Десна» – «Олімпік» – 2:0, «Минай» – «Колос» – 0:0, «Олександрія» – «Динамо» – 1:2.
* * *
Наступний поєдинок «ворскляни» знову проведуть на домашній арені. Полтавці прийматимуть одного з аутсайдерів першості – «Львів», який, щоправда, зовсім нещодавно сенсаційно переграв той же «Шахтар», та й вийде на поле розлюченим після розгрому від «Дніпра-1». До того ж львів’яни теж вкрай незацікавлені у втраті очок, адже продовжують запеклу боротьбу з «Минаєм» і «Рухом» за виживання в елітному дивізіоні українського футболу. Тож «легкої прогулянки» для «Ворскли» не очікується.
Враховуючи те, що боротьба за місце в п’ятірці кращих клубів України, яке дає можливість пробитися до єврокубків, вкрай загострилася, надалі марнувати свої шанси на вікторію в поєдинках із командами, яких «Ворскла» таки має перегравати «на класі», підопічні Юрія Максимова права, мабуть, вже не мають. «Десна» посунула «ворсклян» на п’яту сходинку турнірної таблиці, а «Колос», який йде шостим, відстає лише на одне очко. Попереду полтавців ще чекають зустрічі з «Динамо», «Зорею» і тими ж «Колосом» та «Десною». Втрата певних залікових балів у цих матчах виглядає цілком ймовірною, тож львів’ян обов’язково потрібно перемагати. Початок гри «Ворскла» – «Львів» заплановано на 14-ту годину 11 квітня.