Юрій МАКСИМОВ: «Сьогодні все вийшло» «Ворскла» – «Олімпік» – 3:0

Чемпіонат Української професійної ліги 2020/2021 років не припиняє інтригувати вболівальників несподіваними результатами чи не в кожному турі. Головною сенсацією чергового раунду боротьби в елітному дивізіоні українського футболу стала поразка одного з лідерів першості – «Шахтаря». Тим більше, що чинний чемпіон поступився команді, яка займала останню сходинку турнірної таблиці, – футбольному клубові «Львів». Та фанатів «Ворскли» найбільше, звичайно, цікавило, чи зуміють «прийти до тями» їхні улюбленці, які тиждень тому (на власному майданчику) теж досить неочікувано програли «Дніпру-1».
Суперник полтавців у 19-му турі першості УПЛ – «Олімпік» – нині увійшов у затяжне програшне піке – до поєдинку з «Ворсклою» донеччани за п’ять матчів не здобули жодного залікового балу. На користь «Ворскли» була і статистика попередніх зустрічей – полтавці не програвали в чотирьох останні поєдинках із донеччанами. Але гра «біло-зелених» у попередньому турі була аж занадто нервовою і непереконливою, тож матчу з «олімпійцями» фанати «ворсклян» очікували з певним побоюванням. Ще одна невдала гра могла остаточно розвіяти надії на боротьбу за третю сходинку турнірної таблиці, адже попереду «Ворсклу» очікують поєдинки з дуже потужними супротивниками.
Та, мабуть, коуч «ворсклян» Юрій Максимов знайшов конструктивний підхід до своїх підопічних, і полтавці цілком реабілітувалися за минулу поразку. Хоча початок гри не віщував розгрому «Олімпіка». Більше того, перші хвилини поєдинку ледь не принесли полтавцям розчарування у вигляді пропущеного м’яча. Та вже на 13-й хвилині гри потужним ударом
з-поза меж штрафного майданчика гостей рахунок на користь полтавців «розмочив» Степанюк. Пропущений «швидкий м’яч», мабуть, вплинув на впевненість у своїх силах «олімпійців», і вже за 12 хвилин рахунок стає 2:0 (у боротьбі з Кулачем Снурніцин забив у свої ворота). А ще за кілька хвилин довести рахунок до розгромного мав можливість Тілль, та цього разу воротар донеччан з ударом люксембурзького легіонера «Ворскли» впорався. Відіграти хоча б один м’яч до перерви «Олімпік» не зміг, тож другий тайм команди розпочали за комфортної переваги господарів поля.
А вже на 10-й хвилині другої половини гри надії донеччан хоча б на нічию були остаточно поховані. Атака, яку розпочав Ібрахім Кане, завершилася влучним ударом того ж Степанюка. Варто зазначити, що Ібрахима у повній мірі можна вважати співавтором цього голу, адже він міг пробивати сам, але віддав пас на партнера, який і завершив атаку.
Надалі полтавці мали можливості ще збільшити рахунок, а «Олімпік» намагався забити хоча б м’яч престижу, та цифри на табло так і не змінилися. Впевнена перемога «Ворскли» – 3:0.
Коуч «ворсклян» так прокоментував перемогу своїх підопічних: «Ми програли останню гру «Дніпру-1», потрібно було щось міняти. Нам вдалось м’яч «покласти» вниз, намагалися виходити через короткий і середній пас. На кожну команду своя тактика. Стали в чотири захисники грати. Задоволений, що те, що ми награвали, спрацювало. Не знаю, як буде далі, але сьогодні все вийшло».
Кольори «Ворскли» у звітному матчі захищали: Різник, Пердута, Чеснаков, Яворський, Якубу (Сємілєт, 83), Луїзао (Скляр, 68), Тілль, Пуцлін, Кане, Степанюк (Челядін, 75), Кулач.
Результати інших матчів 19-го туру: «Маріуполь» – «Минай» – 0:0, «Десна» – «Дніпро-1» – 0:2, «Інгулець» – «Олександрія» – 1:0, «Львів» – «Шахтар» – 3:2, «Динамо» – «Рух» – 3:0, «Колос» – «Зоря» – 1:0.
Завдяки перемозі «біло-зелених» над «Олімпіком» і синхронним поразкам «Зорі» та «Десни» (головних конкурентів «Ворскли» у боротьбі за 3-тє місце турнірної таблиці) полтавці покращили своє турнірне становище. Після дев’ятнадцятого туру «Ворскла» піднялася на четверту сходинку і обійшла «Десну», а від «Зорі», яка йде третьою, відставання скоротилося лише до одного очка (щоправда, луганчани провели на одну гру менше).
До кінця березня чемпіонат УПЛ взяв паузу, пов’язану з іграми збірної України. Поєдинок 20-го туру «Ворскла» проведе вже у квітні. На домашній арені полтавці прийматимуть одного з грандів українського футболу – донецький «Шахтар». Початок гри заплановано на 17-ту годину 3 квітня.