Ювілейний тріумф полтавців

«Ворскла» – «Інгулець» – 3:0

Щоб там не казали злі язики, але у Полтаві дуже люблять футбол. Близько п’яти тисяч вболівальників минулої суботи, 2 жовтня, в досить прохолодну погоду зібралися на стадіоні імені Олексія Бутовського, щоб підтримати своїх улюбленців у поєдинку з «Інгульцем». І «ворскляни» своїх фанатів не розчарували. Більш ніж впевнена перемога стала для «Ворскли» ювілейною – сороковою вікторією з великим рахунком у чемпіонатах Української Прем’єр- ліги. До того ж третій матч поспіль команда виграє, кожного разу зберігаючи свої ворота «сухими». Варто зазначити, що в цьому сезоні полтавці вже перемагали з перевагою у три м’ячі (у третьому турі, також вдома, «ворскляни» розтрощили «Львів» – 4:1), але тоді львів’янам все ж вдалося «розпечатати» ворота «біло-зелених», а ось «Інгулець» поїхав з Полтави без гола.

«Ворскла» мала можливість відкрити рахунок вже у першій атаці, але Кане пробив повз ворота. Власне, це, мабуть, був чи не найгостріший момент, створений господарями поля у першому таймі, і хоч «Ворскла» контролювала гру, більше володіла м’ячем і атакувала, саме гості мали кілька моментів для взяття воріт, але голкіпер полтавців Дмитро Різник знову не підвів. На перерву команди пішли з рахунком 0:0.
За схожим сценарієм розпочалася і друга половина гри. Й у полтавських уболівальників, які шалено підтримували «біло-зелених», почав з’являтися певний острах, адже долю матчу, цілком ймовірно, могла вирішити лише одна результативна атака. На щастя, першими забили саме полтавці. До речі, цей гол і подальші події на полі стали непоганою відповіддю на закиди Олександра Панкова (агента Адерінсоли Есеола), який образився на тренерський штаб «Ворскли» за те, що його клієнт був відправлений у дубль полтавської команди, натомість місце в основному складі отримав колишній гравець «КуПС» Рангел. Нагадаємо, що кілька днів тому Панков звинуватив Юрія Максимова у непрофесіоналізмі, зазначивши поміж іншого: «Так буває! А дивак, який поховав [«Ворсклу»] у Лізі Конференцій [граючи] за «КуПС», підписав контракт і через 3 дні вже грав у старті! Ось і вся логіка!» Неважко спрогнозувати, що відчував футбольний агент після цього поєдинку, адже саме Рангел на 66-й хвилині гри відкрив рахунок з подачі Степанюка. Не можна сказати, що після пропущеного м’яча гості «опустили руки», навпаки, додалося роботи у захисників і голкіпера полтавців, але «біло-зелені» вдало скористалися тим, що «Інгулець» почав грати у трохи більш відкритий футбол. На 77-й хвилині Олів’є Тілль засвітив на табло цифри 2:0. Він же остаточно «добив» гостей на 84-й хвилині, коли (після відмінного пасу того ж Рангеля) довів рахунок до розгромного 3:0. Ось тепер «Інгулець» остаточно здався, і полтавці мали можливість забити і вчетверте, та цього разу гостям пощастило. До речі, Українська Прем’єр-ліга, опитавши фахівців, які входять до експертної ради, визначила найяскравішого футболіста з усіх, які взяли участь у матчах 10-го туру першості країни. Приємно, що у трійці лідерів опинилося одразу два гравці «Ворскли». І це були саме Тілль і Рангель. За підсумком голосування перемогу здобув Олівьє Тілль, який випередив свого товариша по команді, а також нападника «Дніпра-1» Артема Довбика.
На післяматчевій прес-конференції Юрій Максимов дуже коротко відповів на запитання про подальшу долю Адерінсоли Есеола: «Що ви все Есеола, Есеола? Давайте забудемо вже». В цілому коуч «Ворскли» таким чином оцінив гру своєї команди: «Чому стали забивати тільки після перерви? Ми і в першому таймі добре грали. Не було зауважень, всі старалися. У них теж команда хороша: грають від оборони, захист дисциплінований. І футболісти хороші. Ця команда на виїзді з «Динамо» (лідером чемпіонату) зіграла 1:1. Це про щось говорить. Після того, як ми забили, нам стало легше. Хоч була і боязнь, могли й 1:1 зіграти, але ж забили другий і третій голи».
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Різник, Чеснаков (к), Яворський, Тамм, Пердута, Скляр (Пешич, 88), Тілль (Амількар, 89), Пуцлін, Кане (Челядін, 78), Степанюк, Рангел.
Результати інших матчів 10-го туру: «Маріуполь» – «Рух» – 0:2, «Колос» – «Чорноморець» – 2:1, «Львів» – «Дніпро-1» – 0:1, «Верес» – «Олександрія» – 0:0, «Зоря» – «Десна» – 2:0, «Металіст 1925» – «Минай» – 1:0, «Динамо» – «Шахтар» – 0:0.
* * *
Завдяки перемозі над «Інгульцем» полтавці закріпилися на третій сходинці турнірної таблиці й навіть на два очки наблизилися до «Шахтаря», який в головному матчі 10-го туру зіграв у нульову нічию з «Динамо».
Наразі чемпіонат Української Прем’єр-ліги взяв невелику паузу, пов’язану з іграми Національної збірної України, тож наступний поєдинок полтавці проведуть 17 жовтня, на виїзді, проти «Олександрії». Початок гри – о 19:30. А ще за тиждень до Полтави завітає один із грандів українського футболу – донецький «Шахтар».