Капітальному ремонту дороги  Чорнухи – Лубни бути

Капітальному ремонту дороги Чорнухи – Лубни бути

Депутати облради погодили отримання позики і внесли зміни до обласного бюджету

Як вже повідомляла «Зоря Полтавщини», минулої п’ятниці, 28 серпня, у приміщенні обласної ради відбулося пленарне засідання тридцять четвертої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова облради Олександр Біленький. В роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов та народний депутат України Анастасія Ляшенко. Традиційно перед початком розгляду питань порядку денного відбулося нагородження шанованих земляків почесними відзнаками. Голова облради поінформував присутніх про входження до депутатської групи «Опозиційна платформа – за життя» депутата обласної ради Валерія Калюжного. Із суспільно значущих питань виступили депутати облради Микола Первак, Сергій Жук, Наталя Макаруша.
Відповідно до порядку денного на розгляд депутатського корпусу було винесено 46 питань, одне з них – «Про інформацію прокурора Полтавської області про результати діяльності органів прокуратури Полтавської області упродовж І півріччя 2020 року» – обласна рада пізніше зняла з розгляду, адже Ярослав Голинський з поважної причини не мав можливості прибути на сесію.
Варто зазначити, що деякі з питань викликали жваве обговорення, тож хоча у підсумку сесія тривала близько п’яти годин, розглянути депутатам вдалося менше половини з пунктів порядку денного. Зокрема досить активно обговорювалося питання затвердження програми фінансової підтримки комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» на 2021–2025 роки. У проекті рішення передбачалося виділення коштів на капітальні видатки. Присутніх поінформували про домовленість, відповідно до якої в свою чергу власні обігові кошти водоканал спрямовуватиме на погашення існуючих ще з 2016 року боргів. Думки депутатів розділилися. Одні наголошували, що не бачать сенсу в затвердженні цієї програми, адже існують плани щодо передачі «Полтававодоканалу» Полтавській міськраді, до того ж депутатів зацікавило питання, за які кошти підприємство, що має мільйонні борги, сплачує за розміщення своїх рекламних бігбордів. З іншого боку наголошувалося, що «Полтававодоканал» має державний борг через різницю у тарифах і облрада, на жаль, програла суди щодо виплати цих коштів із Держбюджету, в той же час Полтавська міська рада приймати на баланс комунальне підприємство з боргами, зрозуміло, відмовляється. На трибуну запросили директора «Полтававодоканалу» Василя Воротинцева, який зазначив, що з 2017 року очолюване ним КП боргів не накопичує, а, навпаки, скорочує, поточну електроенергію сплачує у стовідсоткових обсягах. «Що стосується бігбордів, то частина з них – це соціальна реклама, що коштує одну гривню. Те, що я на них з’явився, – це рішення профспілки нашої організації, і вона це оплачує», – зазначив очільник «Полтававодоканалу».
У підсумку обговорення «Програму фінансової підтримки комунального підприємства ПОР «Полтававодоканал» на 2021–2025 роки» затверджено не було.
А ось капітальному ремонту дороги Чорнухи – Лубни бути. Облрада погодила рішення «Щодо здійснення у 2020 році місцевого запозичення» та «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік щодо забезпечення здійснення місцевих запозичень і надання місцевих гарантій». Вони передбачають отримання кредиту на більше півмільярда гривень від українського банку, що знаходиться у державній власності. Народний депутат України Анастасія Ляшенко, виступаючи з пропозицією підтримати це рішення, наголосила, що Офіс Президента України визначив пілотною для використання подібних запозичень саме Полтавщину. В свою чергу заступник голови обласної ради Євгеній Холод, в цілому також підтримуючи відповідне запозичення, вніс поправку, яка передбачала, що кредитні кошти повертатимуться банку виключно за рахунок субвенції із держбюджету. З такою пропозицією депутатський корпус погодився і проголосував за проект рішення в цілому.
«Важливо, що сьогодні обласна рада ухвалила рішення, яке забезпечить капітальний ремонт дороги Чорнухи – Лубни. Депутати та облдержадміністрація сподіваються, що вже в цьому році надійдуть кошти та буде виконаний відповідний обсяг робіт. Ця дорога стане абсолютно проїзною, з’єднає чимало населених пунктів, сприятиме соціально-
економічному розвитку об’єднаних територіальних громад», – наголосив голова обласної ради Олександр Біленький, коментуючи розгляд цього питання після завершення роботи пленарного засідання.
Жваве обговорення викликали і звіти директора департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Віти Ковальської «Про виконання делегованих повноважень щодо забезпечення розвитку науки та усіх видів освіти» та начальника служби у справах дітей Полтавської ОДА Ірини Фоменко «Про виконання делегованих повноважень та здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спецустановах і закладах соцзахисту для дітей усіх форм власності». У проектах обох рішень сесії передбачалося визнати результати роботи незадовільними і рекомендувати голові Полтавської ОДА Олегу Синєгубову розглянути питання щодо доцільності подальшого перебування очільників установ на своїх посадах. У підсумку голосів для прийняття запропонованих проектів рішень не вистачило, але до розв’язання деяких з обговорюваних проблем депутати мають намір повернутися на наступному засіданні. Зокрема особливе обурення депутатського корпусу викликав випадок у одному з полтавських реабілітаційних центрів, коли підлітки побили і ледь не задушили 7-річного хлопчика.
Також під час пленарного засідання депутати внесли зміни до кількох обласних програм, затвердили рішення щодо низки кадрових, земельних, майнових та інших питань життєдіяльності області.
Голова обласної ради Олександр Біленький так підсумував роботу депутатського корпусу: «Сесію ми не закрили, згодом вона продовжить роботу. В нас буде перерва орієнтовно до 10 вересня. За цей час ми доопрацюємо певні питання. Зокрема щодо ситуації, яка склалася в одному із дитячих закладів обласної ради, де була травмована дитина. Це питання, однозначно, не можна залишати поза увагою, винні мають бути покарані».
Про дату проведення наступного пленарного засідання буде оголошено пізніше.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий